آغاز واکسیناسیون بیماران خاص استان فارس علیه بیماری کووید ۱۹

شیراز_ایرنا _به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، واکسیناسیون بیماران خاص علیه بیماری کووید ۱۹ در استان فارس با آغاز واکسیناسیون بیماران دریافت کننده پیوند و مبتلا به سرطان، آغاز شد.

عبدالرسول همتی شنبه با تبریک سال نو و امید بر پیروزی بر کرونا گفت: با توجه به اختصاص واکسن کووید ۱۹ برای بیماران خاص و سخت درمان و با همت معاونت های بهداشت و درمان دانشگاه تزریق این واکسن در بیمارستان بوعلی جهت بیماران دریافت کننده پیوند اعضا و در بیمارستان آنکولوژی امیر شیراز جهت بیماران مبتلا به سرطان آغاز شد.

وی افزود: تیم های واکسیناتور مجرب مراکز بهداشت شهدای والفجر و شهدای انقلاب شیراز تزریق واکسن این عزیزان را به عهده دارند.

همتی گفت: بر اساس دستورالعمل کشوری، در مراحل بعد، واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ جهت دیگر گروه های بیماران خاص همچون بیماران تالاسمی و هموفیلی، بیماران دیالیزی، بیماران مبتلا به MS و دیگر بیماران خاص مانند بیماران دارای نقص ایمنی نیز انجام می شود.

 وی ضمن تاکید بر این موضوع که زمان مراجعه هر گروه از این عزیزان از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود، از بیماران خواست تا از مراجعه پیش از موعد به مراکز واکسیناسیون خودداری کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: واکسیناسیون بیماران مبتلا به سرطان ۱۸ تا ۶۰ ساله در تاریخ های دوم، پنجم، هفتم، هشتم، دهم و یازدهم فروردین در بیمارستان آنکولوژی امیر انجام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha