۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84270917
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

آمریکا کره شمالی را به جنگ تهدید کرد

تهران-ایرنا- لوید آستین وزیر دفاع آمریکا به کره شمالی هشدار داد نیروهای آمریکایی آماده هستند «همین امشب» وارد جنگ شوند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: استین در جریان کنفرانس خبری مشترک آنتونی بلینیکن وزیر امور خارجه آمریکا و همتای او از کره جنوبی در نشستی گفت که دولت جو بایدن و ارتش آمریکا خود را متعهد به پاکسازی شبه جزیره کره از سلاح هسته ای می داند.

استین خطاب به خبرنگاران گفت: ایالات متحده به طور کامل متعهد به دفاع از جمهوری کره و استفاده از همه توانمندی های آمریکا از جمله قدرت گسترده بازدارندگی است.

وی، بر اهمیت حفظ آمادگی نظامی به عنوان یکی از موارد دستور کار پنتاگون تاکید کرد و گفت نیروهای ما آماده هستند همین امشب نبرد کنند، همچنین به پیشرفت خود در جهت کنترل عملیات جنگی به فرماندهی نیروهای ترکیبی در آینده ادامه می دهیم.

اظهارات استین به دنبال هشدار خواهر کیم جونگ اون رهبرکره شمالی به آمریکا، برای خودداری از ایجاد رسوایی همزمان با اقدام واشنگتن در اجرای طرح های خود برای از سر گیری مانورهای نظامی با نیروهای کره جنوبی مطرح شده است.

اسپوتنیک نوشت: کره شمالی از مدتها قبل بر این باور است که تمرین های نظامی بین کره جنوبی و آمریکا بهانه ای برای تهاجم است و رهبر کره شمالی پیشتر گفته بود مذاکره با واشنگتن فقط وقتی از سرگرفته خواهد شد که مانورهای نظامی متوقف شوند.

مذاکرات بین واشنگتن و پیونگ یانگ از زمان نشست فوریه ۲۰۱۹ بین کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین امریکا متوقف شده است. با خودداری واشنگتن برای لغو تحریم های کره شمالی مذاکرات رهبران دو کشور متوقف شد.

دولت بایدن هنوز سیاست روشنی را در قبال کره شمالی مطرح نکرده است و انتظار می رود رئیس جمهوری آمریکا همسو با بسیاری از سیاست های ترامپ پیش رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha