افزایش آمار مبتلایان کرونای انگلیسی در استان اردبیل به ۱۱ نفر

اردبیل- ایرنا- آمار مبتلایان کرونای انگلیسی در استان اردبیل با مثبت شدن آزمایش ۲ فرد مشکوک دیگر به ۱۱ نفر افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس آخرین نتایج مشخص شده توسط آزمایشگاه تشخیص کرونا، تست کرونای انگلیسی ۲ نفر دیگر در اردبیل مثبت شده که هم‌اکنون در بیمارستان امام خمینی ‌(ره) بستری هستند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: منشاء و محل ابتلای آنها هنوز مشخص نیست.

وی با اشاره به بستری شدن ۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونای انگلیسی در شهر اردبیل و یک نفر در شهرستان خلخال، بیان کرد: تعدادی از اطرافیان این بیماران نیز رهگیری شده و آزمایش ابتلا به کرونا بر روی آنها انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از همه اهالی استان خواست تا در صورت داشتن مسافری از استان خوزستان یا استان‌های درگیر با کرونای انگلیسی و کشور عراق، موضوع را به سامانه تلفنی ۴۰۳۰ یا شماره تلفن مرکز مدیریت بیماری‌های شهرستان‌ها اطلاع داده و یا به نزدیک‌ترین پایگاه، مرکز یا خانه بهداشت محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی همچنین از شهروندان خواست تا غربالگری، معاینه و تست افراد مشکوک به کرونا و به خصوص کرونای انگلیسی را جدی بگیرند.

دکتر حبیب‌زاده اضافه کرد: در صورت مشاهده و تایید موارد ابتلای افراد به کرونای انگلیسی، باید خود فرد به سرعت درمان یا ایزوله شده و اطرافیان او نیز تحت کنترل قرار گیرد تا مانع انتقال ویروس در خانواده، اطرافیان و جامعه شود.

به گزارش ایرنا، تدابیر سخت‌گیرانه مقابله با کرونا در استان اردبیل از سوی مردم و متولیان بهداشت و درمان از یک هفته پیش و همزمان با تایید شناسایی موارد ابتلا به سویه جدید کرونا موسوم به کرونای انگلیسی افزایش یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha