پنج هزار و ۶۳۸ مسافر از طریق فرودگاه سهند جابجا شدند

تبریز - ایرنا - رییس فرودگاه سهند گفت: در سال جاری پنج هزار و ۶۳۸ مسافر از طریق ۱۴۶ پرواز در مسیر تهران به فرودگاه سهند و بالعکس جابجا شدند.

محمد حاجی پور، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در این مدت ۳۹ هزار و ۷۰۵ کیلوگرم بار مسافر نیز در این فرودگاه جابه جا شده است، افزود: از ابتدای امسال برای افزایش ایمنی پروازها و زیرساخت‌های فرودگاه سهند هفت طرح عمرانی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در این فرودگاه اجرا شده است.

وی اظهار داشت: نوسازی سامانه ناوبری برج مراقبت، خط کشی باند، اجرای شبکه فاضلاب و تامین یک دستگاه خودروی آتش نشانی برای کف سازی از جمله طرح‌های عمرانی و ایمن سازی فرودگاه سهند است.

حاجی پور، ادامه داد: با توجه به استقبال شهروندان شهرهای منطقه در هفته ۲ پرواز در روزهای شنبه و چهارشنبه هفته در مسیر تهران به فرودگاه سهند و بالعکس انجام می‌شود.

وی یادآوری کرد: با توجه به شرایط کرونایی همه زیرساخت‌ها از جمله دستگاه‌های ضد عفونی پروازها در این فرودگاه نصب و راه اندازی شده است

فرودگاه سهند در سال ۱۳۷۴ تاسیس شد و تنها فرودگاه اقماری آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که در جنوب این استان و در حد فاصل شهرهای مراغه و بناب قرار گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha