۱۴۰۰، سال افزوده شدن برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم قزوین خواهد بود

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: سال ۱۴۰۰ با حضور پرشور و باشکوه مردم در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری، سالی است که برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم استان افزوده خواهد شد.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه با تبریک حلول سال ۱۴۰۰ به محضر مقام معظم رهبری و ملت بزرگ و شریف ایران به ویژه استان قزوین افزود: انتخابات خرداد ماه مهم ترین رخداد کشور در سال جدید خواهد بود که دارای ابعاد ملی و بین المللی زیادی است و مشارکت حداکثری و انتخاب آگاهانه مردم در این رخداد مهم از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به رخدادهای سالی که گذشت،اظهار داشت: سال ۹۹ سالی دشوار بود و با تشدید تحریم های ظالمانه دشمن و شیوع کرونا همراه بود اما تلاش شد با برنامه ریزی دولت، تلاش کارآفرینان و همت مردم شرایط به گونه ای پیش برود که چرخ های اقتصادی کشور به چرخش درآمده و معیشت و نیازهای اساسی مردم تامین شود.

استاندار قزوین گفت: در سالی که گذشت با وجود همه تنگناها و تحریم ها شاهد به بار نشستن یک هزار و ۱۴ پروژه عمراتی و اقتصادی و تولیدی با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بودیم که راه اندازی آنها نقش موثری در رشد و توسعه استان خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های دولت در سال جهش تولید تلاش برای احیای واحدهای راکد و غیرفعال بود،افزود: در سال ۹۹ شاهد احیای ۵۹ واحد تولیدی استان قزوین و بازگشت آنها به چرخه تولید بودیم.

جمالی پور افزود: در سال ۹۹ همچنین شاهد تحقق کامل  وعده اشتغال استان و ایجاد بیش از ۱۳ هزار شغل جدید بودیم.

استاندار قزوین با بیان در سال ۹۹ همچنین شاهد توفیقات زیادی در حوزه بهداشت و درمان استان بودیم،افزود: در این سال تخت های آی سی یو بیمارستان های استان ۲ برابر شد و همچنین شاهد راه اندازی دوباره و تجهیز بیمارستان های رحیمیان و ولی عصر آبیک و افتتاح بخش رادیوتراپی بیمارستان ولایت بودیم.

وی افزود: در سالی که گذشت همچنین شاهد افتتاح  و آبگیری سد نهب به عنوان یکی از بزرگترین طرح های زیرساختی استان بودیم که در بهینه سازی مصرف آب و تامین آب شرب بخش کشاورزی شهرستان های تاکستان و بویین زهرا نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

وی همچنین از افتتاح فاز اول جاده اصلی قزوین-الموت-تنکابن و آبرسانی از سد طالقان به آبیک تا پایان کار دولت خبر داد و گفت: دولت دکتر روحانی تا پایان کار خود همچنان بر عزم راسخ خود برای خدمت رسانی به مردم مصمم است.

جمالی پور در پایان برای درگذشتگان کرونا آرزوی مغفرت الهی کرد و در پایان برای همه ملت بزرگ ایران به خصوص مردم شهید پرور قزوین در سال ۱۴۰۰ آرزوی سعادت، خوشبختی و تندرستی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha