«نیما عالمیان» مسافر توکیو شد

تهران- ایرنا- «نیما عالمیان» در دیدارنهایی رقابت‌های تنیس روی میز انتخابی المپیک توکیو در منطقه آسیای میانه، با غلبه بر «گنجایف» نماینده ازبکستان جواز شرکت در این رقابت‌ها را کسب کرد.

به گزارش ایرنا؛ نیما عالمیان در این بازی سخت و نفس‌گیر ۴ بر ۲ گنجایف را شکست داد و  به المپیک صعود کرد.

عالمیان در این بازی گیم‌های سوم، چهارم، پنجم و ششم (۱۱ بر ۴، ۱۱ بر ۴، ۱۳ بر ۱۱ و ۱۱ بر ۷) را برد و گیم‌های  اول و دوم را به ترتیب با نتایج (۱۱ بر ۸ و ۱۱ بر ۷ ) به گنجایف واگذار کرد.

نیما عالمیان در دیدار نیمه نهایی نوشاد عالمیان را با نتیجه  ۴ بر یک شکست داده بود.

رقابت‌های تنیس روی میز انتخابی المپیک در منطقه آسیای میانه بیست و هشتم اسفندماه در دوحه قطر آغاز شد.

برای شرکت در این رقابت‌ها هفت ورزشکار از کشورهای ایران، ازبکستان، قزاقستان و قرقیزستان دربخش مردان اعلام آمادگی کردند.

پس از قرعه کشی ورزشکاران در ۲ گروه تقسیم بندی و رقابت‌ها را به صورت دوره ای درحالی برگزار کردند که ۲ نفر اول هر جدول موفق به حضور دردیدار نیمه نهایی می‌شدند.

براساس قرعه «نیما عالمیان» با گراسیمنکو از قزاقستان و کولکوف المراد از ازبکستان در یک گروه قرار داشت و بازی کرد و «نوشاد عالمیان» نیز در گروه ۲ با کنژیگولوف از قزاقستان، کنجایف از ازبکستان و عظمت ایرگشف از قرقیزستان هم گروه شد.

نوشاد در دور اول گراسیمنکو از قزاقستان را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد. او در دور دوم کنجایف از ازبکستان را با نتیجه ۴ برصفر مغلوب کرد و در دور سوم ایرگشف از قرقیزستان را با نتیجه ۴ بر ۲ از پیش رو برداشت و به عنوان نفر اول گروه راهی مرحله نیمه نهایی شد.

اما نیما عالمیان در دور نخست با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ مغلوب گراسمینکو شد و دردور دوم نیز المراد را قاطعانه با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد و جواز حضور در دیدار نیمه نهایی را کسب کرد.

اما در دیدار نیمه نهایی گراسمینکو پینگ پنگ باز قزاقستانی با  قبول شکست ۴ بر ۳  مقابل گنجایف از ازبکستان از راهیابی به دیدار نهایی و المپیک باز ماند.

همچنین نیما عالمیان در دیدار خانوادگی نوشاد را با نتیجه ۴ بر یک شکست داد و فینالیست شد.

«ندا شهسواری» و «شیما صفایی» نیز نمایندگان ایران دربخش بانوان این رقابت ها بودند که صفایی در مرحله گروهی و شهسواری درمرحله نیمه نهایی با قبول شکست برابر رقبای خود از گردونه این رقابت‌ها کنار رفته و با حضور درالمپیک وداع کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha