آذربایجان غربی با هوای آفتابی به استقبال نوروز می‌رود

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: هوای آفتابی تا ۲ روز آینده برای استان پیش بینی شده است و روند دما نیز افزایشی خواهد بود.

مهدی کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک وزش باد ملایم پدیده غالب در استان است و شهر اشنویه در ۲۴ ساعت گذشته شاهد وزش باد با سرعت ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر درساعت بود.

وی اضافه کرد: از اواسط هفته جاری سامانه بارشی وارد آذربایجان غربی می‌شود و و تا اواخر هفته هوای استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کریمی با بیان اینکه وزش باد ملایم در آذربایجان‌غربی همچنان ادامه دارد، گفت: تا اواسط هفته روزانه دمای استان یک تا ۲ درجه سانتی گراد افزایش خواهد یافت.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: شهرستان تکاب با دمای منفی پنج درجه سانتی گراد سردترین شهر استان در ۲۴ ساعت گذشته بود و شهرستان ارومیه دمایی بین منفی سه و مثبت ۱۳ درجه سانتی گراد داشت.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha