۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84270849
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

واکنش گروه های فلسطینی به شهادت عاطف حنایشه

تهران - ایرنا - گروه ها و جریان های فلسطینی تاکید کردند که خون "شیخ عاطف حنایشه "که در جریان رویارویی سلحشورانه با اشغالگران صهیونیست در روستای بیت دجن واقع در شرق شهر نابلس ریخته شد، بی پاسخ نخواهد ماند. 

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه ای شهادت حنایشه را تبریک و تسلیت گفت.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است که خون شیخ عاطف یک حماسه شرف و قهرمانی را رقم زد که نسل های آتی همواره آن را بازگو خواهند کرد. 

در این بیانیه می خوانیم که پویا سازی مقاومت در تمامی اشکالش تنها راه پایان بخشیدن به تجاوزهای دشمن صهیونیستی است.

از سوی دیگر، جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که سیاست قتل و ترور موجب پافشاری هر چه بیشتر ملت فلسطین بر مقابله با اشغالگران صهیونیست و همچنین مایه تقویت عزم و اراده پولادین این ملت است و هرگز موجب تسلیم این ملت نمی شود. 

جهاد اسلامی با صدور بیانیه ای تصریح کرد که ملت فلسطین هرگز در برابر تجاوزات و جنایات اشغالگران صهیونیست تسلیم نمی شود، بلکه به این تجاوزها واکنش شدید نشان خواهد داد. 

این جنبش تمامی فرزندان ملت فلسطین در کرانه باختری را به قیام خونین در برابر اشغالگران صهیونیست و تشدید رویارویی با توسل به تمامی ابزارها و شیوه ها فراخواند. 

از سوی دیگر، جنبش ابتکار ملی فلسطین ترور عاطف حنایشه به دست اشغالگران صهیونیست در جریان تظاهرات مردمی در بیت دجن را وحشیانه و ددمنشانه خواند. 

مصطفی البرغوثی دبیر کل جنبش ابتکار ملی فلسطین گفت که نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس به منظور ترور حنایشه از ناحیه سر او را نشانه گرفتند. 

وی افزود که هدف از این جنایت وحشیانه سرکوب مقاومت مردمی در برابر اشغالگران صهیونیست و شهرک سازی است.

وی خاطرنشان کرد که این تجاوزات هرگز مقاومت مردمی را سرکوب و تضعیف نخواهد کرد، بلکه موجب تشدید آن خواهد شد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha