ارتقای رضایت‌مندی عمومی به افزایش مشارکت در انتخابات می‌انجامد 

تهران- ایرنا- پایگاه تحلیلی خبری نامه‌نیوز در گفت وگویی آورد: مسئله مشارکت در انتخابات شاید بیش از آنکه چه نامزدی از سوی چه جناحی معرفی می‌شود و حتی چه گروهی پیروز انتخابات می‌شود، دارای اهمیت است زیرا مشارکت حداکثری اولا همواره دغدغه مقام معظم رهبری بوده است.

 پایگاه تحلیلی خبری نامه‌نیوز در گفت وگویی با احمد کریمی اصفهانی فعال سیاسی اصولگرا آورده است: مسئله مشارکت در انتخابات شاید بیش از آنکه چه نامزدی از سوی چه جناحی معرفی می‌شود و حتی چه گروهی پیروز انتخابات می‌شود، دارای اهمیت است زیرا مشارکت حداکثری اولا همواره دغدغه مقام معظم رهبری بوده است و ثانیا نشان داده است که می‌تواند ضامن استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران باشد. همه این‌ها در شرایطی است که این حدس و گمان وجود دارد که شاید به دلیل فشارهای فزاینده اقتصادی، برخی از مردم تمایلی به کنش سیاسی در انتخابات ۱۴۰۰ نداشته باشند که به نظر می‌رسد در اینجا رسالت احزاب و گروه‌های سیاسی برای اقناع مردم به رأی‌دادن بیش از پیش می‌شود.

احمد کریمی اصفهانی فعال سیاسی اصولگرا درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «خداوند را شاکریم که در کشوری زندگی می‌کنیم که برخلاف بسیاری از کشورها دموکراسی واقعی را تجربه می‌کند و در تمام این ۴۰سال دیده‌ایم که نظر اکثریت مردم تعیین‌کننده بوده است. مشارکت بالای مردم در تمام انتخابات‌ها در حالی انجام شده است که استکبار جهانی با محوریت آمریکا هیچگاه از دشمنی دست نکشیده است و مردم در چنین اوضاعی همواره نشان داده‌اند که دل در طلب انقلابشان دارند و از انتخابات کناره‌گیری نمی‌کنند».

او ادامه داد: «ما در ایران تقریبا و به طور میانگین هر سال یک انتخابات داریم که با این رقم در دنیا همیشه حرفی برای گفتن داشته‌ایم و مردم هم در هر انتخابات به بهترین شکل ممکن شرکت و دشمنی دشمنان را خنثی می‌کنند. در این دوره هم ان‌شاءالله مردم حضوری پرشور خواهند داشت و آمریکا را ناکام می‌گذارند».

او درباره وظیفه سیاسی‌ها برای آماده‌کردن زمینه مشارکت حداکثری بیان کرد: «به طور طبیعی اگر رضایتمندی مردم بالا باشد، مردم هم بیشتر تمایل دارند در انتخابات شرکت کنند. اینکه رهبر انقلاب در هفته دولت خطاب به اعضای دولت فرمودند که سعی کنید در آخرین سال کاری‌تان خاطره‌ای خوش از دولت به جای بگذارید، یعنی آنکه دولت باید بکوشد مشکلات مردم را حل کند. پس مسئولان باید تلاش کنند که از دغدغه‌های مردم بکاهند تا مردم هم احساس کنند حضورشان در انتخابات می‌تواند منشأ اثر باشد؛ در حقیقت دولت وظیفه دارد که زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند. از سوی دیگر جناح‌های سیاسی اعم از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان باید دقت کنند که قبل از آنکه نگران پیروزی جناحشان باشند، منافع نظام را مدنظر قرار دهند و سعی کنند دست از تخریب یکدیگر بکشند و به تبلیغات غربی روی نیاورند. همه ما باید متعهد باشیم که قبل از تعهد به جناح سیاسی‌مان به ولایت و انقلاب تعهد داشته باشیم».

کریمی اصفهانی در پایان گفت: «من نگران نیستم و مطمئنم که مردم باز هم در انتخابات حماسه می‌آفرینند و نشان می‌دهند که در ایران به چه میزان دموکراسی وجود دارد. اکنون که دیگر مشخص شده است که بایدن و امثال او هم نمی‌توانند کاری برای بهتر شدن حال مردم ایران انجام دهند و دیگر حنای غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها رنگی ندارد، همه باید دست‌به‌دست بدهیم و با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی کشور را بسازیم تا آینده‌ای روشن را تجربه کنیم».

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha