افزون‌بر یک تن انواع موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری تکاوران پلیس استان با قاچاقچیان مسلح موادمخدر، دستگیری پنج قاچاقچی و کشف یک تن و ۱۰ کیلوگرم انواع مواد افیونی خبر داد.

سردار احمد طاهری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر میرجاوه و خاش با اشراف اطلاعاتی خود، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از این شهرستان‌ها به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: در این رابطه عصر دیروز تکاوران پلیس، در قالب چند تیم عملیاتی با رصد مناطق سخت‌گذر بین ۲ شهرستان، این باند مسلح را که با سه دستگاه پژو ۴۰۵ در حال جا به جایی محموله مواد مخدر در یکی از محورهای فرعی بخش "لادیر" میرجاوه بودند، روئیت و به آنان دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس، عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات های اطراف متواری شدند.

وی خاطرنشان کرد: طی این عملیات و با عکس العمل سریع مأموران پنج نفر از سوداگران مرگ دستگیر و ضمن کشف ۲ قبضه سلاح کلاش، سه تیغه خشاب و ۷۵ فشنگ جنگی، در بازرسی از خودروهای توقیف شده از آنها، یک تن و ۱۰کیلو و ۱۰۰ گرم انواع مواد افیونی شامل ۲۲۴ کیلوگرم مرفین، ۳۰۱ کیلو و ۲۰۰ گرم حشیش، ۴۸۱ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک و سه کیلو و ۲۰۰ گرم شیشه کشف شد.

سردار طاهری با اشاره به معرفی متهمان دستگیر شده به مراجع قضائی بر عزم جدی پلیس استان در برخورد با قاچاق مواد مخدر تأکید کرد و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس بگذارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha