۴۰ پرونده مرتبط با تخلفات روغن خوراکی در سبزوار تشکیل شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: ۴۰ پرونده تخلف گران‌فروشی، فروش اجباری و عرضه خارج از شبکه و احتکار روغن خوراکی به ارزش ۶۵ میلیارد ریال طی ۲ ماه گذشته در شهرستان سبزوار تشکیل شده است.

علی امیدبخش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از بزرگترین این تخلفات مربوط به یک شرکت اصلی پخش روغن خوراکی در شهر سبزوار است که به علت فروش اجباری برخی کالاها به مشتریان ۵۰ میلیارد ریال جریمه شد.

وی اضافه کرد: این شرکت پخش روغن خوراکی به همراه روغن اقدام به فروش اجباری کالاهای دیگر می کرد که با پایش واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار تخلفش ثابت شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: واحد بازرسی و نظارت این اداره به صورت مستمر بر فعالیت واحدهای اقتصادی از جمله انبارها، سردخانه‌ها، مراکز عمده نگهداری کالا، مراکز تولیدی و نهاده‌های دامی نظارت دارد و با تخلفات احتمالی برخورد می‌کند.

امیدبخش افزود: سامانه تلفنی ۱۲۴ نیز آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی از نحوه عرضه کالا و خدمات است و از ابتدای سال، ۳۴۰ مورد تماس از سوی شهروندان سبزواری با این سامانه برقرار و به شکایات آنان رسیدگی شده است.

۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۲ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha