اصرار دولت ژاپن بر میزبانی ۹۰ هزار نفری در المپیک توکیو

تهران- ایرنا- دولت ژاپن برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا معتقد است که بازی های المپیک توکیو باید با ۹۰ هزار نفر برگزار شود.

به گزارش ایرنا و براساس اعلام روزنامه سانکی، دولت ژاپن براین باور است که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و اجرای پروتکل های بهداشتی حداکثر تعداد خارجی‌ها برای حضور در بازی های المپیک توکیو نباید بیش از ۹۰ هزار نفر باشند.

با نصب چندین نرم افزار روی گوشی های هوشمند نظارت‌ها انجام می شود و افراد خارجی پس از ورود به ژاپن از قرنطینه ۱۴ روزه معاف خواهند شد. به دلیل توانایی سیستمی ژاپن این محدودیت ایجاد شده تا قادر به نظارت بر سلامتی افراد شرکت کننده در المپیک باشند.

۱۵ هزار ورزشکار در المپیک توکیو رقابت می‌کنند و ۷۵ هزار نفر دیگر شامل داوران، مربیان، نمایندگان اسپانسرها، خبرنگاران و همراهان تیم‌های ملی هستند.

پیش از این نیز، خبرگزاری  کیودو ژاپن به نقل از منابع آگاه  اضافه کرد  ژاپن از کشورهایی که سران کشورها یا دولت های خود را به بازی های المپیک و پارالمپیک تابستانی اعزام می کنند خواسته است که تعداد هیات های همراه خود را به ۱۱ نفر محدود کنند.

این منابع گفتند که این محدودیت ها با هدف امکان تحقق «دیپلماسی المپیک» کشورها و در عین حال به حداقل رساندن خطر گسترش ویروس کرونا در کشور میزبان از طریق المپیک اعمال شده است.

این منابع گفتند که از کشورها همچنین خواسته می شود تعداد هیات های خود را در سطح کابینه، مانند هیات هایی که در راس آنها وزیر ورزش است به پنج نفر محدود کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha