۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۶
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84270792
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رهبر چچن: «بایدن مرد باش با پوتین گفت و گو کن»

مسکو - ایرنا - رمضان قدیروف رهبر جمهوری چچن از رئیس جمهوری آمریکا خواست تا با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت و گو کند و در فضای مجازی نوشت: «جو بایدن مرد باش و با پوتین گفت و گو کن».

به گزارش ایرنا، قدیروف روز شنبه در کانال تلگرام خود نوشت: هنوز ۲ روز از اظهارات جنجالی بایدن سپری نشده است که وی دچار افسردگی شده است و از آن آتش در چشمان وی خبری نیست. 

رئیس جمهوری چچن با بیان اینکه بایدن چهره زبون و درمانده ای یافته است، اضافه کرد: این حالت بایدن پس از پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای گفت و گو بوجود آمده است. 

بایدن در اقدامی جنجالی روز چهارشنبه هفته گذشته در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز تایید کرد که همتای روسی وی یک قاتل است. رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسش خبرنگار این شبکه تلویزیونی در مورد اینکه "آیا فکر می کنید که او قاتل است؟"، پاسخ مثبت داد.

بایدن در این مصاحبه همچنین با اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت که پوتین تاوان دخالت در انتخابات های آمریکا را خواهد پرداخت.

  رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه از بایدن برای گفت و گو دعوت کرد و از او خواست تا این مذاکرات مجازی را به صورت زنده انجام دهند. 

پوتین در اظهارات تلویزیونی با پیشنهاد اینکه این گفت و گو فردا یا روز دوشنبه صورت گیرد، گفت: می خواهم بایدن را به ادامه مباحثه مان دعوت کنم اما مشروط به اینکه این کار را به صورت زنده انجام دهیم.

قدیروف در ادامه مطلب خود در کانال تلگرام خطاب به بایدن نوشت: مرد باش جو بایدن پاسخگوی حرف های خود باش و خود را رسوا نکن! پیشنهاد رئیس جمهوری روسیه را بپذیر و با یکدیگر اگر حرفی برای زدن داری گفت و گو کن!

وی افزود: روسیه و آمریکا مسائل زیادی دارند و نباید فرصت برای گفت و گو را ازدست داد.بسیاری در آمریکا از روسیه و پوتین خوششان می آید و بایدن نباید از حقیقت بترسد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha