۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 84270776
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت نوروزی هلال‌احمر در محور آستارا-اردبیل آغاز شد

آستارا - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر آستارا از آغاز طرح امداد و نجات نوروزی امدادگران در گردنه حیران محور آستارا - اردبیل، با هدف امدادرسانی به حادثه‌دیدگان احتمالی در این مسیر پر تردد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حسین خورشیدی روز شنبه در پایگاه صیادلر گردنه حیران گفت: خدمات نوروزی هلال احمر محور آستارا - اردبیل با فعالیت ۵۰ امدادگر در این پایگاه ثابت شبانه روزی تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: چهار دستگاه خودروی آمبولانس، امداد و نجات و پشتیبان از امکانات این طرح است و امدادگران به ارائه کمک های اولیه، رهاسازی مصدوم از صحنه حادثه و انتقال به مراکز درمانی اقدام خواهند کرد.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر آستارا از آمادگی تغذیه و اسکان اضطراری برخوردار است و مردم در حوادث جاده ای با شماره ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا افزود: پایگاه کنترل بهداشتی هلال احمر با همکاری فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان در پایانه مرزی آستارا از امروز تا ۱۵ فروردین ماه دایر است و توزیع ۱۰ هزار نسخه بروشور نکات بهداشتی، تب سنجی و کنترل فشار و قند خون از خدمات این پایگاه است.

عباس صابر فرماندار آستارا نیز سرعت عمل و برخورد ملایم امدادگران با حادثه دیدگان را ضروری دانست و همکاری نیروهای داوطلب هلال احمر را در کنترل و مدیریت بحران های احتمالی خواستار شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha