۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 84270774
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سه خانه ورزش روستایی در آستارا راه‌اندازی شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا از راه‌اندازی سه خانه ورزش در روستاهای خلیله‌سرا، بهارستان و سیبلی این شهرستان با هدف توسعه ورزش و شناسایی استعدادهای جوان ورزشی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ وحید خاصی پور روز شنبه در آئین افتتاح هم زمان خانه های ورزش در روستای سیبلی آستارا گفت: هر خانه با صرف حدود ۱۵۰ میلیون ریال در حدود ۵۰ متر مربع فضا در محوطه مدرسه یا دهیاری با امکانات آب، برق، گاز، تنیس روی میز، فوتبال دستی، تشک ورزش های رزمی، میز شطرنج و دارت راه اندازی شد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش آستارا در اوایل سال ۱۴۰۰،  ۱۰ خانه ورزش روستایی در بخش های مرکزی و لوندویل راه اندازی خواهد شد و در حال حاضر ۶ خانه ورزش روستایی در این شهرستان فعال است.

خاصی پور بیان کرد: روستاهای محروم از امکانات ورزشی در اولویت راه اندازی خانه های ورزش قرار دارند و در صورت تامین حدود ۵۰ مترمربع مکان مناسب، به تجهیز و راه اندازی آنها اقدام خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا از دهیاران خواست تا ورزشکاران را به هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی آستارا معرفی کنند تا با جذب و ساماندهی ورزشکاران، اوقات فراغت نوجوانان و جوانان روستانشین پربار شود.

وی افزود: ۳۰ میلیارد ریال برای تامین روشنایی مجموعه ورزشی وحدت آستارا اختصاص یافته است و تا اواخر اردیبهشت راه اندازی خواهد شد تا ورزشگاه برای بازی های شبانه شهرداری آماده باشد.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی این شهرستان ساماندهی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha