ورود خودرو به کردستان ۵۴ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: ورود خودرو به این استان در روز ۲۹ اسفند نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۴ درصد افزایش یافت.

دانش زندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق پایش دوربین‌های نظارتی این اداره کل، تعداد خودروهای ورودی به استان در روز ۲۹ اسفند امسال، ۴۶ هزار و ۷۲۵ مورد بود.

وی با بیان اینکه خروج خودرو از استان در همان روز نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۸ درصد افزایش نشان می‌دهد، افزود: در ۲۹ اسفند امسال ۴۶ هزار و ۳۰۹ خودرو از استان به مقصد استان‌های دیگر خارج شدند.

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: در همان روز ۲۶۹ هزار و ۹۲۴ مورد تردد در جاده‌های استان ثبت شد و حجم تردد خودرو در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۸ درصد بیشتر بود.

زندی تردد ساعتی خودروها در این روز را ۲۰۱ مورد عنوان کرد و گفت: در روز ۲۹ اسفند ۱۰ درصد از کل ترددهای استان را وسایل نقلیه سنگین تشکیل داد، در حالیکه این رقم در ۲۸ اسفند ۱۲ درصد بود.

وی با بیان اینکه پرترددترین محور استان در روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند، محور سنندج - سه راهی موچش و بالعکس بوده است، اضافه کرد: در روز ۲۹ اسفند ۲۵ هزار و ۷۰۳ خودرو در این مسیر تردد کرد.

رییس مرکز مدیریت راه‌های راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان اظهار داشت:  از ابتدای طرح نوروزی(۲۵ اسفند) تاکنون یک میلیون و ۵۱ هزار و ۱۶۴ تردد در محورهای مختلف استان ثبت شده است.

زندی افزود: سازمان حمل و نقل جاده‌های استان دارای سامانه‌های حمل و نقل هوشمند مختلف است که شامل شماره گویا ۱۴۱، تارنمای www.۱۴۱.ir ، شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ سامانه اعلام مسافت شهرها و محدویت‌های ترافیکی و هواشناسی جاده ای است.

راهداران کردستان در قالب ۳۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین، ۲۴ راهدارخانه ثابت و چهار راهدارخانه سیار، در طرح‌های مختلف زمستانه و نوروزی به مردم خدمات می‌دهند.

طول راه‌های استان کردستان بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر بوده که شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha