بارش باران و برف در برخی مناطق کشور

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی به کشور تا روز سه شنبه، از بارش برف و باران در برخی مناطق از جمله شمال غرب و غرب کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا و بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز (شنبه) در برخی مناطق استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی ابرناکی بارش باران و وزش باد و احتمال رعد و برق و در استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان ارتفاعات کرمان و هرمزگان وزش باد ابرناکی و بارش خفیف باران پیش‌بینی شده است.

فردا (یکشنبه) اول فروردین، بارش پراکنده در خراسان جنوبی سیستان و بلوچستان در ارتفاعات کرمان شمال غرب غرب ارتفاعات البرز و دوشنبه در شمال غرب سواحل دریای خزر و نوار شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی عصر سه شنبه سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور خواهد شد که روز چهارشنبه علاوه بر شمال غرب بخش هایی از غرب کشور را در بر خواهد گرفت.

روز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب دامنه‌های جنوبی البرز دامنه‌های زاگرس مرکزی و بخش هایی از شمال شرق کشور خواهد بود و جمعه این سامانه به تدریج از کشور خارج می شود؛ پیامد ورود این سامانه بارشی، باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در ارتفاعات بارش برف خواهد بود.

امروز سرعت باد در شمال شرق شرق جنوب شرق و جنوب و فردا سرعت باد در جنوب و جنوب شرقی این کشور افزایش می‌یابد.

بر اساس این گزارش، از امروز تا دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز و روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای عمان مواج خواهد بود.

آسمان تهران نیز امروز صاف تا کمی ابری است و در برخی ساعات، افزایش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه دمای پایتخت نیز ۱۹ درجه سانتیگراد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha