ایلام در هفته ای که گذشت؛ معارفه استاندار و زرد شدن وضعیت کرونا

ایلام - ایرنا - آخرین هفته سال ۱۳۹۹ آیین تکریم و معارفه استانداران جدید و قدیم ایلام انجام گرفت و محمد نوذری به طور رسمی استاندار ایلام شد.

به گزارش ایرنا، نوذری پیش از این و پس از رفتن قاسم سلیمانی دشتکی به استان خوزستان، از سوی هیات دولت به عنوان سرپرست استانداری ایلام منصوب شده بود و قبل از انتصاب به سمت استانداری، معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام بود.

دوشنبه هفته گذشته آیین تکریم و معارفه استانداران ایلام با حضور معاون وزیر کشور برگزار و حکم انتصاب محمد نوذری ابلاغ شد و همچنین شرکت در جلسه انتخابات استان از دیگر برنامه های جمال عرف در سفر به ایلام بود.

ایلام هفته گذشته از رنگ آبی به زرد تغییر کرد و این موضوع بیانگیر این است که وضعیت مبتلایان، تست های مثبت، افراد بستری و فوتی رو به افزایش و فزونی است و در این میان تعداد مبتلایان به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی هم افزایش یافت.

این در حالی است که به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رعایت شیوه نامه های بهداشتی در برخی نقاط استان تا ۳۰ درصد کاهش همراه است و تعطیلات نوروزی نیز به این وضعیت دامن خواهد زد.

هفته گذشته استان ایلام میزبان نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رییس سازمان بسیج عشایر کشور و  رییس سازمان مهندسی معدن کشور بود.

برگزاری همایش ائمه جمعه استان، پایان یافتن مهلت ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای شهر و انتخاب هیات های اجرایی، باز بودن مرز تجاری مهران در ایام نوروز و کسب مدال طلای المپیاد علوم و فناوری نانو توسط دانش آموز ایلامی از جمله رویدادهای خبری استان ایلام در آخرین هفته از سال ۱۳۹۹ است.

صاحبان تریبون شرایط کشور را با لحاظ کردن تحریم ها تحلیل کنند

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: صاحبان قلم ، تریبون و رسانه ها شرایط کشور را با لحاظ کردن تحریم های کم سابقه تجزیه و تحلیل کنند.

به گزارش ایرنا، جمال عرف روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید ایلام اظهار داشت: به اذعان دوستان و دشمنان تحریم هایی که علیه ایران اسلامی هم اکنون ایجاد شده بر ضد هیچ کشوری بسته نشده است، ولی ایران اسلامی مقتدر و با صلابت در جهت آرمان های الهی حرکت خود را ادامه می دهد.

معاون وزیر کشور: افزایش کارآمدی نظام مهم‌ترین راهبرد انتخابات است

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: افزایش کارآمدی نظام در قرن جدید از مهم‌ترین راهبردهایی است که مجریان باید در برگزاری انتخابات مد نظر قرار دهند.

به‌ گزارش ایرنا، جمال عرف روز دوشنبه در نشست ستاد انتخابات استان ایلام اظهار داشت: انتخابات باید به صحنه‌ای برای تقویت انسجام داخلی میان دلسوزان نظام تبدیل شود.

برنامه اجرایی قانون جدید انتخابات ریاست جمهوری در حال تدوین است

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: برنامه اجرایی قانون جدید انتخابات ریاست جمهوری مصوب مجلس شورای اسلامی در حال تدوین و انطباق است.

جمال عرف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص مصوبه مجلس برای اصلاح قانون ساختار انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: برنامه اجرایی براساس قانون قبلی برای برگزاری انتخابات آغاز شده است اما چنانچه تا قبل از انتخابات بتوانیم برنامه اجرایی خود را با این قانون انطباق دهیم با قانون جدید انتخابات را برگزار خواهیم کرد.

رعایت پروتکل های کرونا در برخی مناطق ایلام به ۳۰ درصد کاهش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با ابراز نگرانی از وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی بین مردم و اصناف در سراسر استان، گفت: درصد رعایت پروتکل های کرونا در برخی مناطق استان به ۳۰ درصد کاهش یافته است که ادامه آن وضعیت استان ‌را خطرناک خواهد کرد.

دکتر جمیل صادقی فر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی اماکن سطح استان روند کاهشی داشته و تداوم این اوضاع روزهای خطرناکی را برای استان رقم خواهد زد.

ابتلای کودکان زیر ۱۰ سال به کرونا در ایلام افزایشی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه ابتلا به کرونا در تمامی رده های سنی در سه هفته اول اسفند و سه هفته آخر بهمن افزایش یافته است، گفت: ۲۱ کودک زیر ۱۰ سال ایلامی در اسفند ماه جاری به کرونا مبتلا شدند که این تعداد در بهمن ماه ۱۴ نفر بوده است.

جمیل صادقی فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ابتلا به کرونا در گروه سنی ۱۱ تا ۲۰ سال و ۲۱ تا ۳۰ در استان افزایش بیش از ۲ برابری داشته و کمترین سن ابتلا ۲ سال و بیشترین ۹۱ ساله بوده است.

۲۳ مورد جدید کرونای انگلیسی در ایلام شناسایی شد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۲۳ مورد جدید ابتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در این استان شناسایی شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، محبوب رستمزاد اظهار داشت: این ویروس جهش یافته در سطح استان در حال انتشار است و چنانچه مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم‌توجه شوند، شاهد افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس خواهیم بود.

۸۲ ابتلا جدید کرونا در ایلام ثبت شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۲ ابتلا جدید کرونا در استان ثبت شد و مجموع مبتلایان تاکنون به ۲۶ هزار و ۸۲۹ نفر افزایش یافت.

 دکتر محمد کریمیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۹ بستری جدید ناشی از کرونا نیز در مراکز درمانی بستری شدند و مجموع بستری ها به ۵۷ نفر افزایش یافت.

بسیج عشایر ۲ هزار و ۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی در کشور اجرا کرد

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور گفت: امسال ۲ هزار و ۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی توسط جامعه بسیج عشایر کشور اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ احمد سعیدی روز دوشنبه  در آئین  پشم چینی مکانیزه در شهرستان دهلران اظهار داشت: ساخت پل، آبشخور، لوله کشی آب، کانال کشی کشاورزی، ساخت و تعمیر مدرسه، ساخت و تعمیر مسجد، ایجاد غسال خانه و تهیه جهیزیه از جمله این اقدامات هستند.

۱۰۰ هزار واحد مسکن محرومان در کشور احداث می شود

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۱۰۰ هزار واحد محرومین در سراسر کشور احداث می شود که سهم استان ایلام از این تعداد ۲ هزار واحد است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی نژاد عصر یکشنبه در حاشیه افتتاح ۲۰۹ واحد از مسکن محرومان استان ایلام اظهار داشت: این بنیاد در راستای عمل به منویات رهبر کبیر انقلاب از زمان تاسیس تاکنون ماموریت خود مبنی بر ساخت مسکن برای محرومین، عمران روستایی و بازسازی خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی را با موفقیت به انجام رسانده است.

مشارکت خیران در ساخت مسکن محرومان مورد تاکید مقام معظم رهبری است

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خانه دار شدن محرومان کشور را نیازمند عنایت و کرامت خیران و نیکوکاران دانست و گفت: مشارکت خیران برای ساختن سرپناه برای محرومان مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسین روحانی نژاد روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: بنیاد مسکن در بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و رانش زمین در چندین روستا و شهر کشور، بازسازی خانه‌ها و روستاها را برعهده گرفته و تکلیف خود را انجام داده است.

۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در ایلام جذب شد

استاندار سابق ایلام گفت: ۶۰ هزار میلیارد تومان در طول دوران مسوولیت ۳۹ ماهه استانداری این استان اعتبار به ایلام جذب شده است

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه استاندار قدیم و جدید ایلام اظهار داشت: ایلام میعادگاه ۱۲ هزار شهید از سراسر کشور بوده و سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز نیز از میان مردمان این دیار فدای آرمان های نظام شده اند.

تکمیل طرح های نیمه تمام مهم ترین اولویت تیم جدید استانداری ایلام است

استاندار جدید ایلام گفت: اولویت های کاری استانداری در ماه های باقیمانده از فعالیت دولت تدبیر و امید، حفظ همدلی و وحدت بیشتر بین مردم و مسوولان، مهار کرونا، برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه و به ثمر رساندن ۴۴ پروژه باقیمانده در استان است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه استانداران جدید و قدیم استان ایلام اظهار داشت: ۴۴ پروژه عمرانی با ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار در استان وجود دارد که باید با تلاش و پیگیری این پروژه ها تا پایان دولت به ثمر و بهره برداری برسند.

معروف بسطامی سرپرست معاونت سیاسی استانداری ایلام شد

استاندار ایلام در حکمی معروف بسطامی را به عنوان سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام منصوب کرد.

به گزارش ایرنا، بسطامی پیش از این فرمانداری ایوان، فرمانداری ایلام و معاونت توسعه منابع انسانی استانداری ایلام را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

برگزاری رزمایش ارتش و سپاه نشانه اقتدار جمهوری اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: دشمن به خوبی می داند هرگونه تحرک جنگی برعلیه ایران اسلامی جوابی کوبنده و سریع را از سوی قوای نظامی جمهوری اسلامی در پی خواهد داشت و برگزاری رزمایش های ارتش و سپاه به خوبی نمایانگر اقتدار کشور بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: ایران اسلامی باوجود تحریم های ظالمانه آمریکا و هم‌پیمانانش به پیشرفت، فناوری و علوم در عرصه های مختلف دست یافته و کشوری ضعیف در برابر دشمن نیست.

ائمه جمعه فرماندهان قرارگاه های فرهنگی هستند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ائمه جماعات مسایل فرهنگی و اجتماعی و احکام اسلامی را در هر شهرستان ترویج دهند و در راستای تقویت این رویکرد اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز سه شنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان ایلام اظهار داشت: ائمه جمعه به تعبیر مقام معظم رهبری فرمانده قرارگاه فرهنگی در هر شهرستان هستند که این جایگاه مهم در جامعه باید بیش از پیش تقویت شود.

مدیران پیگیر جذب اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام باشند

استاندار ایلام بر ضرورت اتمام پروژه های نیمه تمام و اولویت دار استان در سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و گفت: این مهم باید در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: مدیران باید تمام تلاش خود را برای جذب اعتبارات ملی و استانی به کار گیرند تا بتوانیم پیش از پایان دولت تدبیر و امید نتایج ارزنده ای را برای مردم به ارمغان بیاوریم.

استاندار: میانگین مشارکت مردم ایلام در ادوار انتخابات ۷۶ درصد است

استاندار ایلام با بیان اینکه مردم این استان در طول ادوار مختلف انتخابات همواره حضوری پرشور و بیشتر از متوسط کشوری داشته‌اند، گفت: میانگین مشارکت در همه دوره‌های انتخابات در این استان ۷۶ درصد بوده است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز دوشنبه در نشست ستاد انتخابات استان که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت: در ۱۲ دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشته میزان مشارکت مردم استان ایلام ۷۸ درصد، مجلس ۷۶ درصد، خبرگان ۷۹ درصد و شوراها ۷۷ درصد بوده که در مجموع میانگین حضور مردم ولایتمدار این استان در همه ادوار انتخابات ۷۶ درصد بوده است.

۶۵۰ نفر داوطلب شرکت در انتخابات شورای شهر ایلام شدند

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام گفت: ۶۵۰ نفر داوطلب در مجموع برای ششمین دوره انتخابات شورای شهر استان ایلام ثبت نام و کد رهگیری دریافت کردند.

سیدصادق موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۹۰ درصد داوطلبان ثبت نامی را آقایان و ۱۰ درصد را خانم ها تشکیل داده اند و نسبت به دور قبل ۱۴ درصد کاهش ثبت نام داشته ایم.

هیات های اجرایی انتخابات شورای شهر ایلام مشخص شدند

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام گفت: ۴۱ هیات اجرایی فرآیند اجرا و برگزاری امور مربوط به ششمین دروه انتخابات شورای اسلامی استان را بر عهده دارند.

سیدصادق موسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: شهرستان دهلران ۶ هیات اجرایی، شهرستان های آبدانان و دهلران چهار و سایر شهرستان ها از جمله ایلام سه هیات اجرایی انتخابات دارند.

چهار هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال برای توسعه راه های ایلام هزینه شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: چهار هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال در سال جاری برای توسعه راه های مواصلاتی و راهداری و ارتقای ایمنی جاده های ارتباطی استان هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، احمد کرمی روز یکشنبه در نشست کمیسیون ایمنی راه های استان با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۹۵ درصد ترددهای صورت گرفته از استان با توجه به نبود مسیرهای دریایی و ریلی از طریق زمینی انجام می شود که همین موضوع اهمیت ایمنی راه ها را دوچندان می کند.

خام فروشی مواد معدنی هدررفت ثروت ملی است

رئیس سازمان نظام مهندسی ایران با اشاره به اینکه خام فروشی مواد معدنی بدون فرآوری هدر دادن ثروت ملی است، گفت: مهم ترین هدف این سازمان پس از اکتشافات، فرآوری این مواد برای استفاده بهینه از معادن و جلوگیری از خام فروشی است.

به گزارش ایرنا، تقی نبئی روز شنبه در دیدار با استاندار ایلام اظهار داشت: طی سال های اخیر چرخش اقتصادی کشور به سوی معدن پیش رفته و امسال وضعیت معدن بهتر از سال های گذشته است.

استاندار: معادن باید به پیشران توسعه ایلام تبدیل شوند

استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت های استان در زمینه کانی های فلزی گفت: معادن می توانند به پیشران توسعه ایلام تبدیل شوند.

به گزارش ایرنا، محمد نوذزی روز شنبه در دیدار با رییس سازمان مهندسی معدن کشور بر احیای ظرفیت ها در حوزه معدن تاکید کرد و گفت: استان ایلام در بعد معدن سرشار از منابع خدادادی است اما فعالیت خاصی برای بهره برداری و استفاده مناسب از این منابع انجام نشده است.

اشتغال و کاهش بیکاری، مهمترین دستاورد دولت در ایلام

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام گفت: اشتغال‌زایی و کاهش نیروی بیکاری از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید بوده و در این راستا تعداد شاغلان استان از ۱۴۳ هزار و ۸۱ نفر در سال ۹۲ به ۱۵۶ هزار و ۱۵۲ نفر در سال جاری رسیده است.

رحمت الله قیصوری روز چهارشنبه در تشریح مهم ترین دستاوردهای دولت در استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نرخ بیکاری استان از ۱۳.۸ در سال ۱۳۹۲ به ۸.۳ درصد در سال ۱۳۹۸ رسید و تعداد بیکاران و افراد جویای شغل از ۲۷ هزار و ۶۳۶ نفر در سال ۹۲ به ۱۴ هزار و ۱۸۸ نفر در سال ۹۸ کاهش یافت.

فوق العاده مناطق جنگی بازنشستگان در انتظار تامین اعتبار است

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: بازنشستگان نگران دریافت فوق العاده مناطق جنگی خود نباشند، به محض تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.

سارا فلاحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس ابلاغ ماده ۲ ریاست جمهوری و ۲۲ دیماه امسال سازمان برنامه و بودجه، پرداخت فوق العاده ویژه مناطق جنگی بازنشستگان باید اجرایی می شد.

مرز تجاری مهران در تعطیلات نوروزی فعال است

مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: مرزی تجاری و بین المللی مهران در تعطیلات نوروزی برای صادرات کالا به عراق باز و فعال خواهد بود.

روح الله غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای فعال نگه داشتن مرز بین المللی با طرف عراقی انجام شده است، اظهار داشت: بازرگانان و تجار محلی و عراقی می‌توانند با هماهنگی های قبلی نسبت به مبادلات مرزی اقدام کنند.

دانش آموز ایلامی مدال طلای المپیاد نانو فناوری را کسب کرد

امیر غلامی دانش آموز نخبه ایلامی مدال طلای یازدهمین المپیاد علوم و فناوری نانو را کسب کرد.

مدیر پژوهش سرای فرهیختگان ایلام روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۰ هزار نفر در مرحله نخست ، ۴۰۰ نفر در مرحله دوم و در مرحله سوم و اخر نیز که هفته جاری برگزار و به پایان رسید در نهایت ۳۰ نفر با هم رقابت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha