۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۸
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 84270727
۱ نفر

برچسب‌ها

محموله شیشه سکوریت از اراک به صورت حمل و نقل ترکیبی صادر شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راه‌آهن اراک گفت: محموله شیشه سکوریت به صورت حمل و نقل ترکیبی توسط راه‌آهن این شهرستان برای نخستین بار جهت صادرات به کشور آلمان بارگیری شد.

«حمید گوگوچانی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ٢٥ تن شیشه سکوریت توسط راه‌آهن اراک از شهرک صنعتی خیر آباد این شهرستان به مقصد کشور آلمان صادر شد.

وی ادامه داد: این محموله از شهرک صنعتی خیرآباد به ایستگاه راه‌آهن این شهرستان منتقل و توسط راه‌آهن با بهره گیری از واگن‌های اروپایی به استانبول ترکیه حمل شد.

گوگوچانی افزود: این محموله از استانبول ترکیه توسط کامیون و یا راه‌آهن به کشور آلمان حمل می شود.

وی ادامه داد: محموله شیشه سکوریت برای نخستین بار از راه‌آهن شهرستان اراک به خارج از کشور صادر شده و پس از احصای مشکلات و رفع آنها، افزایش تردد، تناژ و صادرات از طریق راه‌آهن به کشورهای مختلف اروپایی از جمله بلژیک در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

مدیرکل راه‌آهن اراک یادآور شد: مازوت، مازوت کم گوگرد، منو اتیلن گلایکول(MEG) و سایر محصولات پلیمری و پتروشیمی سال گذشته توسط راه‌آهن برای صادرات به خارج از کشور به بندر عباس ارسال شده ‌است.

حوزه راه آهن اراک شامل ۵۴۰ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =