۸۹ میلیاردریال برای جبران خسارت سیل روستاهای گناوه اختصاص یافت

گناوه - ایرنا - معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری گناوه گفت: ۸۹ میلیاردریال برای جبران خسارت سیل آذرماه به تعدادی از روستاهای حادثه دیده این شهرستان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، سروش گرمسیری نژاد روز شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران این شهرستان افزود: در جریان سیل آذرماه امسال خسارت و آسیب‌ به ابنیه فنی، معابر، واحدهای مسکونی و بندهای خاکی وارد شد که  پیگیری‌های لازم برای تامین اعتبار از بدو این حادثه از سوی راهبری فرماندار و مسئولان استانی انجام شد. 

وی اظهارکرد: اعتبار یادشده از محل اعتبارات ملی به بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر ابلاغ شده است.

گرمسیری نژاد گفت: با اختصاص این اعتبار، طرح‌های عمرانی و توسعه روستایی که احتیاج به ترمیم یا احداث دارند، از سوی بنیادمسکن انقلاب اسلامی در روستاهای مشمول بررسی و با طی مراحل قانونی، هزینه می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری گناوه افزود: رسانه‌های شهرستان با انعکاس به موقع حادثه سیل و خسارت‌های وارده نقش مهمی در اختصاص اعتبار به شهرستان داشتند که جای تقدیر دارد.

                                                                                        

وی بیان کرد:  یکی از طرح‌های مهمی که برای جلوگیری از هدر رفت روان آب‌های بالادست در شهرستان در حال پیگیری است، بررسی روند احداث سد بالادست چهارروستایی است که در دستور کار قرار گرفته و مطالعه آن از سوی مشاور و کارشناسان مربوطه آغاز شده است.

گرمسیری نژاد افزود: آب این سد طبق اظهارنظر مشاور و کارشناسان، علاوه بر بهره‌مند شدن زمین‌های کشاورزی، قابل استفاده برای تامین آب آشامیدنی نیز است.

وی ادامه داد: جاده ساحلی گناوه - بوشهر هر سال بر اثر طغیان ناشی از رودخانه‌های فصلی بالادست بر اثر بارندگی دچار آبگرفتگی و بسته و تردد خودروها غیر ممکن می‌شود که با احداث سد بالادست چهارروستایی این مشکل برطرف می‌شود.

معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری گناوه ضمن تقدیر و سپاس از خبرنگاران شهرستان در حوزه اطلاع رسانی گفت: رسانه‌های این شهرستان از بدو شیوع ویروس کرونا همراه و در کنار مسئولان، نقش مهمی در آگاه‌سازی مردم برای مقابله با شیوع کرونا داشته‌اند و همچنان انتظار همیاری آنان را داریم.

در این آیین از خبرنگاران شهرستان گناوه تقدیر شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha