۲۵۰ تیم پلیس خراسان شمالی در طرح نوروزی به خط شدند

بجنورد-ایرنا- فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: در راستای ارایه خدمات ایمنی ۲۵۰ تیم پلیس برای ایمنی در جاده ها و تامین امنیت در استان برای روزهای تعطیلات نوروزی به خط شدند.

سردار علیرضا مظاهری روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای اجرای طرح های نوروزی در استان خراسان شمالی جدود سه هزار نیروی پلیس به کار گرفته شدند و این نیروها تا پایان تعطیلات نوروزی به صورت کشیک فعالیت خواهند کرد.
وی این نیروها را شامل گشت های پیاده، خودرویی و موتوری و پلیس راه و راهور اعلام کرد و اظهار داشت : حدود ۶۰ تیم از این نیروها  در محورهای اصلی استان خراسان شمالی به کار گرفته شدند تا بتوانند به رانندگان خدمات رسانی کنند.
سردار مظاهری نظارت و کنترل تردد در جاده های اصلی استان خراسان شمالی را مهمترین وظایف این نیروها اعلام کرد.

واژگونی خودروها بیشترین عامل تصادف
رییس رییس پلیس راه خراسان شمالی با اشاره به افزایش تردد خودروهای عبوری در محورهای اصلی این خطه از شمالشرق کشور، بیشترین تصادفات در این محورها را واژگونی خودروها ناشی از خستگی رانندگان اعلام کرد.
سرهنگ علیرضا حسین زاده به رانندگان توصیه کرد برای حفظ سلامت خود و سرنشینان برای کاهش میزان خستگی ناشی از رانندگی طولانی مدت و جلوگیری از خواب آلودگی حداقل به ازاء هر دو ساعت رانندگی ۱۵  را برای استراحت در نظر بگیرند.
وی با اشاره به این که در تعطیلات نوروزی سال قبل آمار سوانح رانندگی فوتی در محورهای این استان تا ۵۰ درصد کاهش داشت، ابراز امیدواری کرد تا در نوروزی سال جاری نیز با همراهی رانندگان آمار سوانح رانندگی کاهش یابد.
سرهنگ حسین زاده  با اشاره به همه گیری ویروس کرونا در سطح کشور و استان خراسان شمالی از مردم خواست تا برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از مسافرت پرهیز کنند و برنامه مسافرتی خود را به زمان دیگری موکول کنند.
براساس آمار مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان شمالی با شروع تعطیلات نوروزی تردد در محورهای این استان روند افزایشی به خود گرفت به طوری که نسبت به تعطیلات ابتدایی نوروز سال قبل این تردد ها تا ۷۰ درصد رشد داشت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha