معاون استاندار: سفرها به یزد رصد و مدیریت می‌شود

یزد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: برای پیشگیری از شیوع موج جدید کرونا، تمامی سفرها در مبادی ورودی از شیراز، کرمان و تهران به این استان، رصد و مدیریت می‌شود.

محسن صادقیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در تمامی مسیرهای اصلی و فرعی به استان، ورود مسافران به صورت محسوس و بخشی توسط دوربین‌های ثبت پلاک‌خوان کنترل می‌شوند.

وی ادامه داد: بر اساس آمارها، طی روزهای اخیر ورود و خروج پلاک‌های بومی و غیربومی نسبت به سال گذشته به یزد تفاوت زیادی ندارد و در جاده‌های برون شهری نزدیک به ۱۶ هزار و ۵۰۰ پلاک وارد استان شده و همین تعداد خارج شدند.

این مسوول با اشاره به اینکه هنوز کرونا وجود دارد و خطرآفرین است اظهار کرد: به مردم و مسافران توصیه می‌شود همواره پایبند مقررات ستاد ملی کرونا و تصمیم ستاد استانی باشند تا از این ویروس پیشگیری شود.

صادفیان از مردم و مسافران خواست در صورت ضرورت برای تردد در حد امکان از وسایل نقلیه عمومی که نظارت، رصد و پایش  آنها طبق مقررات و کنتزل شده است استفاده کنند که نقش مهمی در کاهش کرونا دارد.

وی تصریح کرد: تمامی مدیران و دستگاه‌های مرتبط بر اساس تصمیم ستاد کرونا، وظایف خود را بدون مشکلی در نظارت و اعمال دقیق مقررات در شرایط موجود در پیشگیری از کرونا انجام می‌دهند و همراهی همگان نیاز است .

استان یزد یک‌هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی ثبت شده غیر منقول و ۶۰۰ بنای تاریخی ثبت شده ملی دارد که میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کار و کاریز و کاهگل، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، حسینیه ایران، شهر دوچرخه‌ها، شیرینی، شهر قنات، قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می‌شود.

این استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

      

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha