۱۷۵ امدادگر هلال احمر قزوین آماده خدمت رسانی در نوروز ۱۴۰۰ هستند

قزوین - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین گفت: ۱۷۵ امدادگر مستقر در ۱۶ پایگاه جاده‌ای آماده خدمت رسانی شبانه روزی به حادثه دیدگان احتمالی در ایام نوروز ۱۴۰۰ هستند.

حکمت الله هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: در کنار این امدادگران، ۲ تیم امدادی واکنش سریع مردان و زنان جمعیت هلال احمر قزوین به همراه بالگرد نیز در این ایام آماده خدمت رسانی به حادثه دیدگان احتمالی هستند.

این مسوول گفت: ۱۵ ست نجات به همراه خودروهای مجهز در پایگاه های جاده ای هلال احمر استان قزوین آماده خدمت رسانی به حادثه دیدگان احتمالی در زمان وقوع حوادث جاده ای و طبیعی هستند.

هاشمی همچنین اظهار داشت: پایگاه های امدادرسانی جاده ای هلال احمر قزوین هرکدام همچنین ۴۰ روستای اطراف خود را از حیث امدادی پوشش می دهند و  فعالیت آنها نقش مهمی در کاهش آسیب پذیری در حین حوادث دارد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: اگرچه ماموریت اصلی این جمعیت درمان نیست اما کمک های اولیه نقش مهمی در حفظ جان حادثه دیدگان و کمک به شروع درمان و مداوای آنها دارد که این خدمت به خوبی از سوی امدادگران هلال احمر به مصدومان ارایه می شود.

وی یادآور شد: تلفن بین المللی ۱۱۲ حتی بدون سیم کارت امکان ارتباط با جمعیت هلال احمر و پاسخگویی سریع برای امدادرسانی به حادثه دیدگان را فراهم می کند.

این مسوول همچنین اظهار داشت: علاوه بر نقاهتگاه درمان مبتلایان به کرونا جهش یافته در سگزآباد بوئین زهرا که به تازگی ایجاد شده است، در ایام نوروز یک نقاهتگاه نیز در قزوین برای کمک به قرنطینه افرادی که امکان قرنطینه خانگی را ندارند راه اندازی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha