فرماندار اسکو: گردشگران به کندوان سفر نکنند

تبریز - ایرنا - فرماندار اسکو با اظهار نگرانی از احتمال گسترش کرونای انگلیسی در این شهرستان و روستاهای مسیر گردشگری کندوان، گفت: برای پیشگیری از شیوع این ویروس گردشگران به کندوان سفر نکنند.

بابک رضی منش، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تشخیص هشت مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در این شهرستان، افزود: احتمال افزایش این آمار به ویژه در شهر جدید سهند و روستاهای مسیر گردشگری کندوان، عنصرود و گنبرف وجود دارد بنابراین افزایش محدودیت ها و خودداری گردشگران و مسافران از مسافرت به این منطقه ضروری است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه طبق روال سال های گذشته روستای تاریخی کندوان در تعطیلات نوروز از مقاصد گردشگری مردم محسوب می شود و روز گذشته نیز این روستا میزبان یک هزار گردشگر بود، این وضعیت نشان از تراکم جمعیت در روزهای آتی در این منطقه و احتمال گسترش ویروس کرونا به ویژه کرونای انگلیسی وجود دارد.

فرماندار اسکو، با بیان اینکه هم اکنون وضعیت این شهرستان زرد است، گفت: افزایش آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در این منطقه و افزایش تعداد گردشگران نگران کننده بوده و افزایش ناگهانی آمار مبتلایان به کرونا احتمال دارد.

رضی منش، ادامه داد: در زمان کنونی تمام اقدامات پیشگیرانه در طرح شهید سلیمانی در این شهرستان اجرا می شود ولی برای جلوگیری از شیوع این ویروس مسافران نوروزی از مسافرت به این منطقه خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، روستای کندوان در فاصله ۶۰ کیلومتری تبریز و ۱۸ کیلومتری شهر اسکو دارای ۱۵۱ خانوار و ۴۵۰ نفر جمعیت است که به کار کشاورزی و دامداری و صنایع دستی اشتغال دارند.

 این روستا که در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۷۶ با شماره ۱۸۵۷ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده ‌است، به عنوان یکی از عجایب گردشگری ایران با آب هوای دلپذیر جزو آثاری است که پرونده آن از چند سال گذشته در نوبت ارسال برای ثبت جهانی قرار دارد.

روستای صخره ای کندوان با قدمت بیش از هفت هزار سال در میان دره‌ ای باصفا و کنار رودخانه پرآبی به همین نام واقع شده و ظرفیت های فراوانی برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی دارد؛ این مکان جزو یکی از سه روستای شگفت انگیز جهان است که فقط ۲ نمونه از آن در آمریکای شمالی و کاپادوکیای ترکیه وجود دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha