ایزوایکو آمادگی تعمیرات کشتی آسیب دیده ایرانی را دارد

بندرعباس - ایرنا-مدیرعامل شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با اشاره به حمله به کشتی تجاری ایران-شهرکرد در آب های بین المللی گفت: این مجموعه صنعتی برای تعمیرات اساسی این کشتی آسیب آمادگی کامل دارد.

حمید رضائیان اصل روز شنبه به رسانه ها اعلام کرد : کشتی کانتینربر ایران-شهرکرد یکی از سه کشتی کانتینربری است که به سفارش شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران در مجموعه‌ی ایزو ایکو به دست متخصصان داخلی ساخته و به ناوگان بزرگ این شرکت پیوست.

وی ادامه داد: حمله به یک کشتی غیرنظامی نمونه‌ی بارز اقدامی تروریستی بوده و به شدت محکوم است و درهمین راستا شرکت ایزوایکو در راستای مسوولیت حرفه ای و اجتماعی خود لازم می داند در پیش آمدهایی از این دست، تمام توان و تخصص خود را در جهت حمایت از سرمایه های ملی کشور به کار گیرد.

مدیرعامل منطقه ویژه ی اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس اظهارداشت: شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران طی نامه ای به شرکت کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران بطوررسمی آمادگی خود را جهت تعمیر کشتی ایران- شهر کرد اعلام کرده است.
بنابه گفته وی، شرکت ایزوایکو در این شرایط خود را در کنار شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران می‌بیند و با تمام توان و امکانات خود با نگاهی ویژه آمادگی تعمیرات این کشتی کانتینر بر را دارد.

وی با اشاره به توان و تخصص نیروی‌های جوان کشور یاد آور شد: با تکیه‌بر دانش و توانمندی‌های جوانان این مرزوبوم صنعت کشتی‌سازی قادر به طراحی، ساخت و تعمیرات هر نوع شناوری است و مفتخریم که اعلام کنیم ایران از این حیث کاملاً خودکفاست و بدون اتکا به بیگانگان قادر است پاسخ گوی تمام نیازهای کشور در این زمینه باشد.
کشتی ایران-شهرکرد با ظرفیت TU۲۲۰۰ دومین کشتی کانتینر بر اقیانوس پیمایی است که در مجموعه ی ایزوایکو ساخته شد و پس از دریافت موفقیت آمیز گواهینامه های لازم از مؤسسه رده بندی جی ال (GL) آلمان در بهمن ماه ۹۱ به شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران پیوست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha