طرح تروریست‌های تحریر الشام  برای حمله شیمیایی به شمال سوریه

تهران- ایرنا- معاون رییس مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه بامداد شنبه از آماده شدن گروه‌ تروریستی "هیأت تحریر الشام" برای استفاده از مواد سمی در شمال شرق استان ادلب در شمال این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، سرهنگ "الکساندر کارپف" اعلام کرد، اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که عناصر تروریست گروهک " هیأت تحریر الشام" برای انجام عملیات تحریک‌آمیز با استفاده از مواد سمی در شمال شرق استان ادلب آماده می‌شوند.

براساس گزارش کارپف، تروریست‌ها برای حمله شیمیایی در شهرک "کیتیان" طرحی را آماده می‌کنند تا با استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه غیر نظامیان، دولت دمشق را در این زمینه متهم کنند.

معاون رییس مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه در خصوص بازگشت شهروندان سوری به دهستان‌های استان الرقه در شرق سوریه گفت، با حمایت مرکز، برای بازگشت این شهروندان به منازل خود در دهستان‌های "المعلق"، جبیل"، "صیدا" از منطقه "عین عیسی در استان الرقه  توافق شده است.

در حالی که تروریست ها و گروه‌های مسلح مورد حمایت کشورهای غربی ضدسوری به سرکردگی آمریکا بارها از تسلیحات شیمیایی علیه مردم و نظامیان سوریه و عراق استفاده کرده‌اند و مدارک اثبات آن نیز ارائه شده است، ولی غرب تاکنون مانع محکومیت یا حتی طرح این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل شده است. در مقابل با انتشار اطلاعات نادرست در صدد متهم کردن دمشق در این زمینه هستند که حادثه انتشار گازهای سمی در خان شیخون از این جمله است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha