نماینده مجلس: آب خلیج فارس به میدوک شهربابک می‌رسد

کرمان - ایرنا - نماینده شهربابک در مجلس شورای اسلامی گفت: خط انتقال آب خلیج فارس به شهربابک کلنگ زنی و پیمانکارش مشخص شده و تا ۶ماه آینده آب خلیج فارس به میدوک می‌رسد.

به گزارش ایرنا، مصطفی رضاحسینی شامگاه جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهربابک افزود: با انتقال آب به میدوک چرخ صنعتی شهر بابک رونق خاصی به خود خواهد گرفت و در رفع بیکاری و موجب خلق فرصت های جدید شغلی در منطقه می شود. 

وی با اشاره به انتخابات سال ۱۴۰۰ افزود: شوراها اسلامی شهرها قانون گذاران محلی هستند و تصمیماتی که می گیرند پایه تصمیمات بعدی است.

وی تصریح کرد: ما باید در سال ۱۴۰۰ با برگزاری همایش ها و نشست ها و با کمک رسانه ها در جهت احیای فرهنگ بومی گام برداریم و به بررسی آنچه که شهربابک را دستخوش تغییر کرده بپردازیم.

رضاحسینی به اراضی تملک شده توسط برخی افراد اشاره کرد و بیان داشت: طبق توافقاتی که صورت گرفته با فرصتی که برای صاحبان اراضی در نظر گرفته شده اگر مالکان، کار عملیاتی را شروع نکنند زمین از طریق مراجع قضایی به واجد الشرایط دیگری واگذار می شود و در سال ۱۴۰۰ این اقدام عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما اشتغال را فقط در صنعت نمی بینیم، تصریح کرد: اشتغالزایی در حوزه دامداری و کشاورزی که از مشاغل دیرینه شهربابک بوده، با شیوه های نوین مد نظر ماست.

رضاحسینی به رونق کالاهای غیرنفتی اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از نفت، فولاد و پس از آن مس بیشترین درآمد را در ایران داشته اند.

وی از آلودگی محیط زیست توسط شرکت ها و کارخانه ها یاد کرد و گفت: هر کارخانه و شرکتی برای تأسیس و اخذ مجوز باید  استعلام مثبت سازمان محیط زیست را بگیرد.

نماینده شهربابک با بیان اینکه با شروع به کار دوباره کارخانه کاشی آماتیس حدود ۱۳۰ هزار نفر مشغول به کار شده اند، افزود: احداث۲ کار خانه کاشی دیگر نیز در شهربابک در نظر گرفته شده، و این شهرستان تا جایی می تواند در این حوزه پیشرفت کند که قطب صادرات کاشی و سرامیک کشور شود.

وی یادآور شد: معتقدم با رفع معضل بیکاری در شهربابک علاوه بر اشتغالزایی برای نیروهای بومی، می توانیم نیروهایی که از شهرستان مهاجرت کرده اند را برگردانیم.

رضاحسینی خاطرنشان کرد: طی مذاکراتی که با مدیران شرکت ملی صنایع مس داشته ایم مقرر شده از طریق حکیم مس پزشک و پرستار دائم برای درمانگاه خاتون آباد تعیین شود.

وی به ساخت بیمارستان ۱۵۰ تخت خوابی در شهربابک خبر داد و افزود: ۱۵ میلیارد تومان برای ساخت این بیمارستان در ردیف بودجه سال ۱۴۰۰ قرار گرفته است که با حمایت دانشگاه علوم پزشکی و کمک شرکت ملی صنایع مس ساخته خواهد شد.

نماینده شهربابک با بیان اینکه تعداد بیکاران واقعی شهربابک بیش از ۲ هزار نفر نیست، بیان کرد: برخی از پروژه های اقتصادی شهربابک به دلیل کارشکنی هایی، با وقفه مواجه شد اما تلاش می کنیم در کوتاهترین زمان ممکن بیکاری در شهربابک ریشه کن شود.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha