مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- نرخ بیکاری در اصفهان ۳ درصد کاهش یافت، انتقال آب خلیج فارس از فرونشست زمین در اصفهان جلوگیری می‌کند و چهارشنبه آخر سال در اصفهان ۱۳ مصدوم داشت از مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.

نگرانی طغیان کرونا در اصفهان وجود دارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اگر سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در نوروز افت کند این نگرانی وجود دارد که با طغیان بیماری مواجه شویم چرا این ویروس در اسفندماه جهش داشته است.

بهروز کلیدری در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات این دانشگاه افزود: اسفندماه با موتاسیون‌های (جهش) جدید ویروس کرونا در استان مواجه شدیم و برای مقابله با آن تلاش شد تا به صورت فعال بیماران و افراد مرتبط با آنها شناسایی و قرنطینه شوند.

وی افزود: بعد از موج سنگین کرونا در پاییز سال جاری شاهد دوره نسبی آرامش و کاهش تعداد بیماران را در ۲ ماه طی کردیم ولی به نظر می رسد روند ابتلا دوباره در حال افزایش است.

شمار زنان داوطلب انتخابات شوراهای شهری اصفهان به ۹ درصد رسید

دبیر ستاد انتخابات اصفهان گفت: تاکنون ۹ درصد داوطلبان نام نویسی شده ششمین دوره انتخابات شوراهای شهری این استان را زنان تشکیل می‌دهند.

علی اصغر رفیعی نژاد افزود : در چهارمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهری این استان ۱۰۹ نفر نام نویسی کردند.

وی اظهارداشت : بر اساس آمار موجود از بیستم اسفند تا امروز  ۸۰۶ نفر داوطلب زن و مرد در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهری استان نام نویسی کردند.

انتقال آب خلیج فارس از فرونشست زمین در اصفهان جلوگیری می‌کند

استاندار اصفهان با اشاره به مزیت طرح انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان گفت: این طرح برای جلوگیری از فرونشست زمین و استفاده نکردن آب آشامیدنی و کشاورزی در صنایع اجرایی می‌شود.

عباس رضایی در شبکه خبر اصفهان افزود: این استان با فرونشست زمین مواجه است و متاسفانه برای تامین آب استان از آب‌های زیرزمینی برداشت می‌شود.

وی اضافه کرد: از این رو برای جلوگیری از فرونشست زمین و نبود دغدغه صنایع و اینکه از آب آشامیدنی و کشاورزی برای استفاده در صنایع استفاده نشود این طرح اجرایی می‌شود.

کرونا به گردشگری اصفهان ۴۸۰۰ میلیارد تومان خسارت زد

معاون سرمایه‌گذاری و گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: بخش گردشگری این استان در دوران شیوع ویروس کرونا متحمل خسارت مالی حداقل چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان شده است.

حیدر صادقی افزود: تاسیسات گردشگری زیر مجموعه این اداره کل شامل هتل ها، دفاتر خدمات مسافرتی و اماکن گردشگری در یک سال گذشته بطور مستقیم در هر ماه متحمل  ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت شدند که این آمار جدا از خسارت های وارد شده به سایر بخش های منتفع از گردشگری مانند واحدهای صنفی و فروشگاه ها، مجموعه های تفریحی، موسسه های آموزشی و حمل و نقل است.

وی با بیان اینکه بخش گردشگری از سال گذشته بدلیل مسائلی مانند شرایط بین المللی، تحریم های ظالمانه، محدودیت های صدور روادید و برخی اتفاق های داخلی با کاهش تعداد گردشگر مواجه شد، اظهار داشت: شیوع این ویروس از اسفند سال گذشته این وضعیت را بدتر کرد.

طرح تصفیه‌خانه فاضلاب نیروگاه اصفهان بزودی بهره‌برداری می‌شود

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق اصفهان گفت: طرح تصفیه‌خانه فاضلاب نیروگاه اصفهان در حال گذراندن مراحل نهایی و ایجاد خط انتقال است و تا ۲ ماه آینده بهره‌برداری می‌شود.

سعید محسنی روز افزود: ایجاد تصفیه خانه یکی از طرح های بزرگ نیروگاه اصفهان برای صرفه جویی در مصرف آب است که تا کنون بخش تاسیسات تصفیه خانه ایجاد شده و کارگاه خط انتقال فاضلاب به آن نیز با تاکید مقام های استان فعال و تا ۲ ماه آینده بهره‌برداری خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیروگاه اصفهان به عنوان نخستین نیروگاه فلات مرکزی کشور با قدمت نیم قرن و تامین کننده دو سوم برق کلانشهر اصفهان یکی از نیروگاه های حیاتی و مهم بشمار می آید، اظهار داشت: تولید برق این نیروگاه ۸۳۵ مگاواتی در سال‌های گذشته نزدیک به پنج هزار گیگاوات ساعت در سال بود اما به دلیل محدودیت آب تولید آن قدری کاهش یافته است.

طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی اصفهان تا پایان نوروز ادامه دارد

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان گفت: طرح تشدید نظارت و بازرسی بر صنوف این منطقه تا پایان ایام نوروز ۱۴۰۰ ادامه دارد.

جواد محمدی فشارکی  با اشاره به تمهیدات  پیش بینی شده برای نظارت و بازرسی  از صنوف برای ممانعت از گران فروشی اظهار داشت: در شهرستان اصفهان ۱۲۰ هزار واحد صنفی وجود دارد که طبق برنامه ای که به صورت دفترچه برای بازرسان تهیه شده است از قبل تا پایان نوروز در چهار مرحله صنوف دسته بندی شده اند و طبق آن سرکشی و بازرسی ها صورت می‌گیرد.

وی افزود: طرح تشدید و نظارت و بازرسی از کالاهای ضروری و مایحتاج مردمی از ۲۰ بهمن آغاز شده است و  آخر تعطیلات نوروز سال آتی ادامه داد.

برگزاری مراسم اعیاد شعبانیه در فضای باز امکان پذیر است

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: برگزاری مراسم اعیاد شعبانیه در فضای باز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در زمان محدود در این استان امکان پذیر است.

حجت الله غلامی در حاشیه هفتاد و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: یک شهرستان نارنجی و بقیه شهرستان‌های استان زرد و آبی هستند.

وی با اشاره به شهرستان‌های در معرض خطر، ادامه داد: علاوه بر گلپایگان، نطنز، خوانسار، چادگان و نایین مقرر شد بنا به حساسیت وضعیت گلپایگان و خوانسار که نارنجی است کلیه ورود و خروج به این ۲ شهرستان کنترل شود.

چهارشنبه آخر سال در اصفهان ۱۳ مصدوم داشت

براساس اعلام اورژانس ۱۱۵ اصفهان در حوادث چهارشنبه آخرسال ۹۹ در اصفهان ۱۳ نفر مصدوم شدند و از مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان درخواست امدادخواهی کردند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: شامگاه گذشته یک مرد ۱۹ ساله در بلوار بهشت بهارستان براثر برخورد ترقه با زانو دچار صدمه شد اما این آسیب‌دیدگی همراه با سوختگی نبود و به دلیل رضایت ندادن برای اعزام به مراکز درمانی، به صورت سرپایی رسیدگی شد.

غفور راستین بیان کرد: ۱۵ دقیقه بامداد امروز نیز در خیابان مفتح ملک‌شهر پسر ۲۲ ساله به دلیل انفجار ترقه دچار سوختگی و آسیب چشم شد که احتمال تخلیه چشم این مصدوم زیاد است.

نرخ بیکاری در اصفهان ۳ درصد کاهش یافت

 رییس سازمان برنامه و بودجه اصفهان از کاهش نرخ ۳ درصدی بیکاری در استان خبر داد و گفت: یا این وجود بیکاری در این منطقه بالاتر از میانگین کشوری و ۱۰.۶ درصد است.

نعمت الله اکبری در جلسه کارگروه اقتصادی،اشتغال و سرمایه گذاری استان اصفهان افزود :سال گذشته نرخ بیکاری در استان ۱۳.۵درصد بود که امسال حدود سه درصد بهبود یافته است.

وی افزود: با وجود افزایش اشتغال، برخی بخش‌ها مانند خدمات آموزش، هتلداری، رستوران داری به دلیل شرایط حاکم و کرونا تعطیل بوده است که البته با فعالیت در بخش صنعت و کشاورزی افزایش قابل ملاحظه ای در نرخ بیکاری نداشته‌ایم.

۳ نوع کانون گرد و غبار اصفهان را تهدید می‌کند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: سه نوع کانون گرد و غبار در داخل استان، استان‌های همجوار و کشورهای همسایه این خطه را تهدید می‌کند و تقویت طرح‌های بیابان‌زدایی و احیای زاینده‌رود برای مقابله با آنها ضروریست.

منصور شیشه فروش افزود: در داخل استان اصفهان ۱۶ کانون گرد و غبار در وسعت یک میلیون و ۹۰ هزار هکتار وجود دارد و علاوه بر آن خشکی بستر زاینده رود و عدم کشت در اراضی اطراف این رودخانه و همچنین خشک بودن تالاب بین المللی گاوخونی منجر به  فعال شدن کانون های گرد و غبار محلی در هنگام وزش باد می شود.

وی با بیان اینکه استان اصفهان در معرض فعال شدن کانون های گرد و غبار در استان های سمنان، یزد، خراسان جنوبی و قم نیز قرار دارد، اظهار داشت: خرداد ماه سال گذشته پدیده گرد و غبار در ۲ روز که آلودگی شدید بهمراه داشت متاثر از فعال شدن این کانون ها از سمت سمنان به انارک بود.

شهردار: پل اول شهید سلیمانی اصفهان به بهره برداری رسید

شهردار اصفهان گفت: پل اول شهید سلیمانی از جبهه شرق به جنوب در مدار خدمت قرار گرفت تا خللی در رفت و آمد مسافران به وجود نیاید.

قدرت الله نوروزی در حاشیه بهره برداری از جبهه شرق- جنوب پل شهید سلیمانی افزود: کارشناسان بر این باور بودند که افتتاح از پل شهید سلیمانی تا عید نوروز باور کردنی نیست.

وی ادامه داد: خرسندیم که این پل با همت و تلاش کارگران، مهندسان و اعضای مدیریت شهری مسیر دقیق و برنامه ریزی شده را طی کند و امروز به بهره برداری برسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha