سخنگوی کتائب حزب الله عراق خطاب به بایدن: عراق را برایت جهنم می کنیم

بغداد - ایرنا - ابوعلی العسکری سخنگوی کتائب حزب الله عراق در یک توییت با تهدید شدید نیروهای آمریکایی خطاب به جو بایدن رییس جمهور ایالات متحده هشدار داد "هر چه سریعتر مزدورانت را از عراق خارج کن".

به گزارش روز شنبه ایرنا از بغداد؛ ابوعلی العسکری همچنین به تندی از نخست وزیر عراق انتقاد و بدون ارائه دلیل او را خیانتکار معرفی کرد.

به نظر می رسد، دلیل انتقاد العسکری از نخست وزیر عراق به ماجرای جابجایی شیعیان در دستگاه های اطلاعاتی کشور و تبعید آنها و در عین حال جایگزین کردن نیروهای اماراتی مربوط باشد.

ابوعلی العسکری در ادامه نوشت به بایدن هشدار می دهیم همانطور که افراد قبل از تو را ادب کرده و ذلت را به آنها چشاندیم، اگر دوباره دشمنی را با ما آغاز کنی و مزدورانت را هرچه سریع تر از کشور بیرون نبری "جهنم دنیا را پیش از جهنم آخرت به تو نشان خواهیم داد".

تنش بین کتائب حزب الله عراق و ایالات متحده آمریکا از سال گذشته رو به افزایش نهاد؛ آمریکا دی و اسفند سال ۹۸ مقرهای کتائب حزب الله را بمباران کرد که منجر به شهادت بیش از ۳۰ تن و زخمی شدن بیش از ۶۰ نفر دیگر شد.

حدود یک ماه پس از حمله آمریکا به گردان های حزب الله بر اساس مصوبه مجلس عراق حضور نیروهای خارجی در این کشور غیر قانونی اعلام شد اما دونالد ترامپ رییس‌جمهور وقت آمریکا با تهدید به اعمال "تحریم هایی که هرگز مثل آن را ندیده اند" علیه عراق به این مصوبه پارلمان واکنش نشان داد.

نظامیان آمریکا تاکنون به بهانه آنچه که "آموزش نظامی" می خوانند از ترک خاک عراق خودداری کرده اند.

العسکری در بخش پایانی توییت خود خطاب به رزمندگان یمنی بر استمرار پاسخ های بازدارنده مبارزان تاکید کرد.

ارتش یمن و انصارالله در دو هفته گذشته با حملات بازدارنده خود علیه مواضع سعودی خساراتی به آنها وارد ساخته اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha