وزیر امور مذهبی پاکستان با رهبران اهل سنت و مقامات عراق دیدار کرد
وزیر امور مذهبی پاکستان در دیدار با سخنگوی دارالافتاء عراق

بغداد - ایرنا - وزیر امور مذهبی و هماهنگی امور ادیان پاکستان در سفر به عراق با رهبران اهل سنت و تنی چند از مقامات این کشور دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش جمعه شب ایرنا از بغداد؛ نورالحق قادری وزیر امور مذهبی دولت فدرال پاکستان با انتشار پیامی در صفحه کاربری خود از دیدار با رهبران مذهبی اهل سنت عراق و دیگر مقامات این کشور خبر داد و نوشت: در دیدار با یکی از مفتی های برجسته اهل سنت عراق؛ زمینه مناسبات دوجانبه و دیگر موضوعات مورد علاقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رسانه های عراق نیز نوشتند؛ نورالحق قادری وزیر امور مذهبی پاکستان در دیدار رییس سازمان اوقاف اهل سنت عراق و اعضای این سازمان در بغداد که سفیر پاکستان نیز حضور داشت؛ راجع موضوعات مختلف مربوط به جهان اسلام و چالش های پیش روی امت مسلمان بحث و گفتگو کرد.

همچنین خبرگزاری ملی عراق (نینا) از دیدار وزیر امور مذهبی پاکستان با عمار حکیم رییس جریان حکمت ملی عراق به عنوان یکی از رهبران احزاب شیعه عراق خبر داد.

دفتر حکیم با انتشار بیانیه ای در ارتباط با این دیدار گفت: دو طرف در مورد گفتگوی بین ادیان و مدیریت تنوع در جوامع عربی و اسلامی تبادل نظر کردند.
حکیم با یادآوری روابط خوب بین مردم عراق و پاکستان به سفر پاپ اشاره و مزایای حاصل از این سفر در انعکاس تصویر مثبت از اهمیت تنوع در کشوری مانند عراق به عنوان مقصد ادیان و مذاهب را یادآور شد.

در همین رهگذر شیخ البیاتی سخنگوی دارالافتاء عراق گفت که دیدار وزیر امور مذهبی پاکستان به دعوت این مرکز دینی صورت گرفته و قرار است قادری در سفر به نجف اشرف از حوزه علمیه این شهر مذهبی نیز دیدن کند.

وزیر امور مذهبی پاکستان با ابراز خوشحالی از سفر خود و هیات همراهش به عراق آرزوی خود را برای توسعه و شکوفایی بیشتر در روابط دو کشور دوست ابراز داشت.

وزیر امور مذهبی پاکستان پیش از اینکه رهسپار عراق شود در سفر به قاهره پایتخت مصر و به نمایندگی از دولت پاکستان در کنفرانس بین المللی گفت وگو میان ادیان و تمدن‌ها شرکت و پیام عمران خان نخست وزیر کشورش را به احمدطیب شیخ الازهر تقدیم کرد.

به گزارش ایرنا؛ سفر وزیر امور مذهبی پاکستان به عراق تقریبا با سفر رییس ستاد مشترک ارتش این کشور به بغداد همزمان شد. 

روابط بغداد و اسلام آباد به قبل از استقلال پاکستان از هند بر می گردد و دارای ابعاد دینی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است و در زمان حاضر بحث مبارزه با تروریسم و اقتصادی در چارچوب طرح راه ابریشم نیز به آن اضافه شده است. 
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha