قیمت میوه در غرفه های حمایتی میوه در اهر کاهش دارد

تبریز- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی شهرستان اهر با اشاره به اینکه سه غرفه عرضه میوه شب عید به قیمت دولتی در این شهرستان برپا شده است، گفت: قیمت میوه در غرفه های حمایتی میوه در اهر کاهش دارد.

محمدی روز جمعه در جمع خبرنگاران در خصوص عرضه مستقیم میوه اظهار کرد: به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری در پانزدهم اسفندماه امسال مبنی بر گرانی میوه در بازار و دستور ایشان جهت انجام اقدامات لازم برای بهبود وضعیت قیمت ها و تعدیل آن با هدف تامین همزمان منافع تولید کننده و مصرف کننده، این تعدیل قیمت میوه انجام شده است.

وی افزود: بر این اساس اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی اهر اقدام به بسترسازی و ایجاد غرفه و مراکز عرضه مستقیم میوه در سطح شهرستان توسط تولید کننده و باغداران کرده که موجب کاهش قیمت عرضه میوه شده است.

محمدی اظهار کرد: با توجه به لزوم حذف واسطه ها و دلالان در عملی کردن این مهم، اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی اهر با ایجاد سه واحد غرفه در نقاط مختلف شهر و واگذاری آن به تولید کننده نقش مهمی در کنترل قیمت ها ایفا کرد.

وی با اشاره به  عرضه سیب درختی در این غرفه ها با  قیمت ۷۵ تا ۸۰هزار ریال، اضافه کرد: فروش سیب با این قیمت در حالی انجام می گیرد که نرخ  تعیین شده برای تنظیم بازار ۱۰هزار ریال می باشد. 

وی افزود: عرضه همزمان پرتغال نیز در این غرفه که با قیمت تنظیم بازار انجام می گیرد، رضایت توامان تولید کننده و مصرف کننده را در پی داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha