۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۶:۱۳
کد خبرنگار: 2200
کد خبر: 84270564
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت ماهی از استخرهای ذخیره آب کشاورزی گتوند آغاز شد

دزفول -ایرنا - رییس اداره شیلات شهرستان گتوند گفت: برداشت ماهی کپور برای نخستین بار از استخرهای ذخیره آب کشاورزی گتوند آغاز شد.

داوود فتاحی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در روزهای گذشته یک تن ماهی از استخرهای ذخیره آب کشاورزی این شهرستان برداشت  شد، افزود: وزن تقریبی این نوع ماهی بین یک کیلو و ۲۰۰ گرم تا یک کیلو و ۵۰۰ گرم است.

وی با اشاره به اینکه این ماهی ها مردادماه امسال در استخرهای ذخیره آب کشاورزی رهاسازی شدند، ادامه داد: تا اردیبهشت ماه بیش از پنج تن ماهی از دیگر استخرهای ذخیره آب کشاورزی گتوند صید می شود.

فتاحی در پایان گفت: امسال در چند مرحله رهاسازی ماهی در رودخانه کارون و دریاچه سد تنظیمی گتوند و سد گتوند علیا با هدف حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان انجام شد.

به گزارش ایرنا، ۲۸ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی از نوع کپور مرداد ماه ۹۷ برای نخستین بار در استخرهای ذخیره آب کشاورزی شهرستان گتوند رهاسازی شد.

شهرستان گتوند با برخورداری از رودخانه کارون، استخرها، کانال‌های آبیاری کشاورزی، دریاچه سدهای تنظیمی گتوند و سد گتوندعلیا از ظرفیت بالایی در زمینه آبزی پروری برخوردار است و ظرفیت تبدیل شدن به یکی از قطب‌های شیلات استان خوزستان را دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha