۳۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۷:۳۰
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84270558
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کشیک نوروزی انتقال خون در استان کرمان فعال است

کرمان‌ - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان کرمان از فعال شدن کشیک نوروزی انتقال خون در شهرهای این استان در تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۰ خبرداد.

روح الله میرزایی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک اعیاد شعبانیه و عید نوروز و با اشاره به فعالیت پایگاه‌های انتقال خون در سراسر استان افزود: پایگاه انتقال خون مرکز شهر کرمان واقع در بلوار ۲۲ بهمن جنب اداره گاز همه روزه به جز۳۰ اسفندماه جاری، ۶ و ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ از ساعت۷:۳۰ الی ۱۹ فعال است. 

وی با اشاره به اینکه پایگاه شهید فیروزی شهر کرمان واقع در میدان آزادی ابتدای بلوار جمهوری روبروی اتاق بازرگانی همه روز به جز ۳۰ اسفندماه جاری، ۶و ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۰از ساعت ۷:٣٠الی ۱۳:٣٠فعال است گفت: در شهرستان سیرجان، بم ، جیرفت و رفسنجان نیز همه روز به جز روزهای یکم، ششم و سیزدهم فروردین ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۷:٣٠ تا ۱۳:٣٠ فعال هستند. 

مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به وجود تعداد زیادی بیمار تالاسمی در استان کرمان اظهار داشت:  هشت درصد بیماران تالاسمی کشور در استان هستند که این بیماران نیاز دائمی به فرآورده‌های خونی دارند و نیازمند تزریق ماهیانه یک یا ۲ واحد خون هستند.

میرزایی با بیان اینکه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد خون تولیدی استان کرمان به مصرف این بیماران می‌رسد تصریح کرد: متاسفانه شیوع ویروس کرونا اهدای خون در استان را کاهش داده و در نتیجه با کاهش ذخایر خونی در استان کرمان مواجه شدیم.

وی تاکید کرد: خون‌گیری در پایگاه‌های انتقال خون استان کرمان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و مردم ما نگرانی از این بایت نداشته باشند. 

پنج پایگاه انتقال خون در شهرستان های کرمان، رفسنجان، سیرجان، جیرفت و بم آماده خدمت رسانی به داوطلبان اهدای خون در استان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha