۲هزار تن پیاز از کشاورزان جنوب کرمان خرید تضمینی شد

جیرفت - ایرنا - مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان از خرید تضمینی ۲ هزار تن محصول پیاز توسط شبکه تعاون روستایی این منطقه خبر داد و افزود: دولت همواره در تلاش است که با مشوق های لازم به رونق کشاورزی کمک کند.

فاطمه میرساردو شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاریخ آغاز خرید تصمینی پیاز را در منطقه جنوب کرمان ۱۹ اسفندماه سال جاری اعلام کرد و اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم پیاز با نرخ مصوب شورای اقتصاد پنج هزار و ۹۶۰ ریال است که پیگیری برای افزایش قیمت این محصول ادامه دارد.

وی خرید تضمینی پیاز را بر اساس دستور مقام عالی  وزارت جهاد کشاورزی و ابلاغ مدیرعامل سازمان تعاون روستایی مرکزی عنوان کرد و گفت : تاکنون ۳۸۹ تن محصول پیاز به کمیته امداد امام خمینی(ره) تحویل داده شده است .

میرساردو  هدف خرید تضمینی شبکه تعاون روستایی را در راستای جهش تولید و حمایت از جامعه کشاورزی اعلام کرد و از ادامه دار بودن روند خرید تضمینی پیاز خبر داد.

وی با بیان اینکه ۶ مرکز در منطقه جنوب کرمان آماده خرید تصمینی محصول پیاز کشاورزان این منطقه هستند، مراکز خرید را در شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبارجنوب، قلعه گنج  و منوجان اعلام کرد.

میرساردو بر پیگیری مشکلات کشاورزان هفت شهرستان جنوب کرمان تاکید کرد و گفت: با تمام توان پیگیر رفع مشکلات کشاورزان هستیم.

سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha