ساخت واکسن ایرانی کرونا موجب افتخار ملت و نظام شد

کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: تلاش‌های علمی ایران در حوزه کشف و ساخت واکسن کرونا موجب افتخار ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کاشان در مصلای حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) با اشاره به تلاش‌های علمی صورت گرفته در حوزه کشف واکسن کرونای ایرانی افزود: این اقدام‌ها در حالی صورت گرفت که سوء مدیریت در کشورهایی از جمله آمریکا مشاهده ‌شد، به طوری که مردم آنها برای دریافت کالاهای اساسی با دردسرهای مختلفی مواجه بودند اما  ملت ایران همه با همدلی و مواسات کنار هم قرار گرفتند.

وی با تاکید بر ارزش و اهمیت خدمات پزشکی و درمانی کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا ادامه داد: گروهی از طلبه‌ها، دانشجویان و دانش‌آموزان نیز در این زمینه به کمک کادر درمان شتافتند.

به گفته وی، سال پر فراز و نشیب ۱۳۹۹ در هاله‌ای از غم و اضطراب با ورود میهمان ناخوانده‌ کرونا آغاز شد و فرهنگ زندگی مردم را تغییر داد.

خطیب جمعه کاشان با یادآوری اثر بیماری کووید ۱۹ بر حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی دینی و محدودیت در برگزاری آیین‌های‌ مذهبی و سیاسی اظهار داشت: راه‌اندازی رزمایش کمک مومنانه با تدبیر رهبر معظم انقلاب و گشوده شدن افق‌های جدید همدلی و مواسات در این حوزه‌ها به یاری مردم آمد.

وی افزود: مطرح شدن جدی دولت الکترونیک با شیوع ویروس کرونا نیز در سال جاری عامل ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه دولت الکترونیک شد اما همچنان جای کار بسیار زیادی وجود دارد.

آیت‌الله سلیمانی با یادآوری نامگذاری امسال به عنوان جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: همت مسوولان در تحقق این مهم  باید بررسی و ارزیابی شود.

وی خاطر نشان کرد: از سال جاری پیشرفت‌های مختلفی در حوزه اقتدار نظامی انجام و از صنایع مختلف در این حوزه رونمایی شد اما در بسیاری از بخش‌های صنعت انتظار لازم برآورده نشد.

به گفته وی، سال ۱۳۹۹ با ناکامی آمریکا و ارتجاع عرب در عراق، یمن، سوریه و افغانستان و زمینگیر شدن اردوگاه غرب با ارتجاع عرب در یمن همراه شد.

امام جمعه کاشان با یادآوری انتخابات مفتضحانه آمریکا در سال جاری تصریح کرد: همه این موارد نشان از شکست حداکثری آمریکا است.

آیت‌الله سلیمانی با یادآوری تشکیل مجلس یازدهم و ویژگی‌های منحصر به فرد آن در سال جاری به ویژه تصویب قانون لغو تحریم‌ها گفت: تصمیم‌های خوب امسال حوزه قضایی نیز موجب ایجاد تحول در این قوه شد.

وی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۱۴۰۰ نیز با اظهار امیدواری از روی کار آمدن دولتی جوان، حزب‌اللهی و با روحیه نشاط اضافه کرد: از آنجا که دولت جوان حزب اللهی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است مردم با انتخابات هوشمندانه گام مهمی در راستای تشکیل دولت جوان حزب اللهی بردارند.

 انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha