تداوم روند کاهشی توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی در همدان

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: توجه به پروتکل های بهداشتی به ویژه فاصله گذاری اجتماعی در این استان به علت ازدحام مردم در بازار و پاساژها و اماکن عمومی نزولی است.

لیدا رفعتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهروندان علاوه بر استفاده از ماسک، هنگام خرید فاصله گذاری را رعایت کرده و از حضور در مکان‌های شلوغ و بدون تهویه مناسب مانند پاساژها بازارهای سرپوشیده خودداری کنند.

وی اضافه کرد: ۲۴ درصد از مردم هنگام حضور در مراکز خدماتی، اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی فاصله گذاری را رعایت نمی کنند و بیشترین بی توجهی مربوط به مراجعه کنندگان به آرامستان ها و دفاتر پیشخوان است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: ۳۵ هزار و ۴۵۷ واحد صنفی، خدماتی و صنعتی در این استان وجود دارد که تیم های بهداشتی در یک هفته گذشته به چهار هزار و ۴۷۲ واحد سرکشی کردند.

رفعتی بیان کرد: بهداشت فردی در سه هزار و ۹۳۹ واحد معادل حدود ۹۰ درصد اماکن رعایت شده بود با این وجود کمترین میزان توجه به این مولفه مربوط به آرامستان ها و کارگاه و صنایع کوچک زیر ۲۵ نیرو است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: ۱۸ درصد خدمات دهندگان به مردم در اماکن عمومی و خدماتی از ماسک استفاده نمی کردند و استفاده از ماسک توسط فعالان بخش کشاورزی و دامپروری ۶۷ درصد، رستوران ها ۷۸ درصد و متصدیان سوپرمارکت و خواربارفروشی با ۷۹ درصد بوده است.

رفعتی، روند زدن ماسک توسط خدمات گیرندگان را نزولی دانست و گفت: ۷۷ درصد مراجعان به مراکز خدماتی، اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی از ماسک استفاده کردند و استفاده از ماسک توسط جوانان و در دورهمی های خانوادگی به حداقل ممکن رسیده است.

وی افزود: برای ۴۲۰ واحد متخلف در یک هفته گذشته اخطاریه صادر و متصدیان آن به مرجع قضایی معرفی شده اند که بیشترین آن با ۱۹۳ مورد مربوط به سوپرمارکت و خواروبار فروشی ها سپس ۶۹ نانوایی و ۲۳ رستوران است.

وی ادامه داد: همچنین ۲۰ واحد متخلف در استان همدان به علت بی اعتنایی به پروتکل های بهداشتی در یک هفته گذشته پلمب شدند که شامل ۱۰ سوپرمارکت و خواروبار فروشی، هفت نانوایی و سه رستوران است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha