قرنطینه یک ماهه پاریس و ۱۶ استان فرانسه برای مقابله با موج سوم کرونا

تهران- ایرنا- ژان کستکس نخست وزیر فرانسه از قرنطینه پاریس و ۱۶ استان دیگر این کشور به مدت یک ماه برای مقابله با موج سوم کرونا خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند، دولت فرانسه از وضع اقدامات و محدودیت های جدید کرونایی در دو ناحیه ایل دو فرانس و او دو فرانس برای مقابله با موج سوم کرونا خبر داده است.

به رغم مقاومت سرسختانه امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه برای اعمال دوباره قرنطینه، ژان کستکس نخست وزیر این کشور در یک نشست مطبوعاتی با ابراز نگرانی از تشدید بحران شیوع کرونا و جهش بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها اعلام کرد که از امروز (جمعه) به مدت یک ماه، پاریس و ۱۶ استان فرانسه دوباره قرنطینه می شوند.

وی همچنین افزود: مقررات منع رفت و آمد از ساعت هفت شب در سراسر این کشور از شنبه (۲۰ مارس/۳۰ فروردین) اعمال می شود.

براساس آخرین آمار منتشره از سوی تارنمای ورد میترز، فرانسه با بیش از چهار میلیون و ۱۸۱ هزار مبتلا به کووید ۱۹ و بیش از ۹۱ هزار جان باخته ناشی از آن، در رتبه ششم کشورهای جهان و رتبه سوم اروپا قرار دارد.

روزنامه فرانسوی لوفیگارو نیز نوشت: پس از چراغ سبز اروپا به امن و موثر بودن واکسن آسترازنکا، نخست وزیر فرانسه امروز (جمعه) واکسینه می شود.
به نوشته روزنامه فرانسوی لوپوئن، برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه از هزینه 7,2 میلیارد یورویی قرنطینه دوباره 16 استان این کشور خبر داده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha