۲۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۴
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84270091
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۱۳ مامور پلیس مکزیک در کمین افراد مسلح کشته شدند

تهران – ایرنا – مقام های محلی مکزیک گفته اند که دستکم ۱۳ مامور پلیس در حمله غافلگیرانه روز هنگام و از فاصله نزدیک افراد مسلح در حومه مکزیکوسیتی پایتخت، کشته شدند

به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ در تصاویر منتشر شده در رسانه های اجتماعی یک خودروی پلیس سوراخ شده با رگبار گلوله و یک کامیون بدون آرم به همراه اجساد پراکنده ماموران پلیس در سطح خیابان با درون خودرو، دیده می شود.

به گفته رودریگو مارتینز – سلیس وزیر امنیت ایالت مکزیک، این کاروان ماموران امنیتی هنگام گشت در میانه روز در ناحیه لیانو گرانده در محله کوتپک هاریناس هدف گلوله افراد مظنون به عضویت در گروه های تبهکاری قرار گرفته است.

ناحیه لیانوگرانده در جنوب غربی شهر مکزیک و در ۶۴ کیلومتری جنوب شهر تولوسا قرار دارد که پایتخت پرجمعیت ترین ایالت مکزیک به شمار می رود که در اطراف مکزیکوسیتی قراردارد.

نیروهای پلیس نظامی وابسته به گارد ملی مکزیک و دیگر نیروهای مسلح این کشور در حال جستجوی زمینی و هوایی برای یافتن مرتکبان این حمله مسلحانه هستند.

هنوز شمار جنایتکارانی که در این درگیری کشته یا زخمی شده اند یا احتمال مشارکت هر یک از کارتل های اصلی مواد مخدر این کشور در آن حمله، مشخص نشده است.

فقر و خشونت افزون بر همه گیری و تلفات گسترده بیماری کووید - ۱۹ در مکزیک و سه کشور گواتمالا، هندوراس و السالوادر در آمریکای جنوبی باعث شده که شهروندان این کشورها سال ها به دنبال زندگی بهتر در آمریکا باشند که در گذشته روندی افزایشی داشته است.

وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز هشدار داده که این کشور با بزرگترین افزایش شمار مهاجران در مرزهای جنوبی خود طی ۲۰ سال گذشته مواجه شده که باعث شد دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا، جو بایدن جانشین خود را در تخریب نظام مهار مهاجرت مقصر بداند.

هشدار وزارت امنیت داخلی در حالی مطرح شده که دولت بایدن تلاش می کند هم زمان شمار بالایی از کودکانی را که سعی می کنند فقط از مرز مکزیک وارد آمریکا شوند، مدیریت کند.

اَلِخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا گفته تعداد موارد تلاش برای عبور از مرز از سوی اتباعی از آمریکای مرکزی و مکزیک از آوریل سال ۲۰۲۰ به طور یکنواخت افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان