بایدن با اعضای شورای امنیت سازمان ملل تبادل نظر کرد

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا با اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره همکاری‌های چندجانبه برای حل بحران‌هایی چون اتیوپی، لیبی، سوریه و یمن سخن گفت.

به گزارش ایرنا از تارنمای کاخ سفید، جو بایدن روز پنج‌شنبه میزبان این نمایندگان بود و بار دیگر بر تعهد ایالات متحده به رهبری جهانی مبتنی بر ارزش و تعامل مجدد با نهادهای بین‌المللی به ویژه سازمان ملل تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر بر اهمیت کار با شرکای جهانی و از طریق نهادهای چندجانبه برای پایان دادن به همه گیری، بهبود امنیت بهداشت جهانی و اطمینان از اینکه ملت‌های ما بهبود اقتصادی عادلانه و پایداری دارند، تأکید کرد.

کاخ سفید می‌افزاید: رئیس جمهوری بایدن همچنین به این جمع اعلام کرد که ایالات متحده قصد دارد به طور رسمی به گروه کشورهای دوستدار آب و هوا و امنیت بپیوندد. همچنین به لزوم اقدام شورای امنیت در مورد بحران‌های منطقه‌ای از جمله بحران در اتیوپی، لیبی، سوریه و یمن اشاره کرد.
 

جان کری نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور آب و هوایی و جون فاینر معاون مشاور امنیت ملی هم در این نشست به بایدن پیوستند. آنها به ترتیب در مورد اولویت‌های ایالات متحده در مورد تغییر اقلیم و مسائل امنیتی منطقه‌ای به این گروه اطلاع‌رسانی کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha