۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۲
کد خبرنگار: 3131
کد خبر: 84269971
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ خانه ورزش روستایی خراسان شمالی تجهیز شد

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: ۱۰ خانه ورزش روستایی استان برای استفاده علاقه مندان به رشته‌های گوناگون ورزشی در روزهای تعطیلات سال جدید با صرف یک میلیارد ریال اعتبار تجهیز شد.

محمد بروحی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خانه های ورزش در روستاهای «پیربز»، «نوده» و «سلولی» شهرستان بجنورد، «قلجق»، «مشهد طراقی» شیروان، روستای «جهان» و «الست علیا» اسفراین و روستاهای مانه و سملقان و جاجرم تجهیز شدند. 

وی افزود: این خانه های ورزش به میز فوتبال دستی، دارت، پینگ پنگ و توپ های فوتبال و والیبال تجهیز شده است.

بروحی با بیان اینکه توسعه ورزش در روستاها موجب کشف استعدادها خواهد شد، اظهار داشت: تجهیزات جدید با توجه به نیازسنجی ها و با در نظر گرفتن فرهنگ و بازی های محلی هر روستا برای کشف استعدادها در اختیار دهیاران قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۵۰ خانه ورزش روستایی در استان فعال است، تصریح کرد: معمولا هر ساله حداقل ۱۰ خانه ورزش روستایی در استان با اعتبار ۱ میلیارد ریال مجهز به لوازم ورزشی می شوند. 

براساس آخرین آمارها میانگین سرانه ورزشی در کشور به ازای هر نفر ۱۰۲ سانتی‌متر است که این رقم تا سال ۹۱ در خراسان شمالی تنها ۳۵ سانتی متر بود و در سال ۹۶ به ۴۹ سانتی متر رسید و هم اکنون نیز با افزایش ۴ هزار متری فضای ورزشی و بهره برداری از ۱۹۷ فضای ورزشی جدید، سرانه ورزشی این استان به ۵۶ سانتی متر رسیده است که رشدی حدود ۲ برابر داشته است.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha