۴۵ تن دیگر در شاهرود و میامی به ویروس کرونا مبتلا شدند

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی ۴۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه مهمترین راهبرد در مقابله با همه گیری ویروس کرونا، کاهش ازدحام جمعیت است، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار با علایم مشکوک به مراکز درمانی زیر مجموعه این دانشگاه مراجعه کردند.

وی کاهش زمان مواجهه افراد با یکدیگر را یکی دیگر از راهبردهای مقابله با شیوع کرونا خواند و تصریح کرد: مردم همچنان باید رعایت موازین حفاظت فیزیکی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی را در دستور کار خود قرار دهند.

چمن با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ بیمار به اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود مراجعه داشتند، اظهار داشت: از این تعداد هشت تن در بخش های مختص به بیماران کرونایی بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شرایط شهرستان های شاهرود و میامی از لحاظ سطح هشدار شکننده دانست و ابراز داشت: همراهی بی دریغ رسانه ها در یک سال گذشته به جهت آگاهی بخشیدن به مردم شایسته تحسین است.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت زرد و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۸۹ تن از هموطنان مبتلا به بیماری کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۱ هزار و ۵۸۱ تن رسید.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۸ اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هفت هزار و ۵۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۶۷۳ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۷۷۸ هزار و ۶۴۵ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha