کشیک نوروزی اصناف در چهارمحال و بختیاری فعال است

 شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور خدمات‌رسانی بهتر به مردم برای اصناف استان کشیک نوروزی در نظر گرفته شده است.

الله‌کرم نصیری شامگاه پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کشیک به ویژه برای مواد غذایی، نان، مرغ و گوشت پیش بینی و به اصناف اطلاع‌رسانی شده است.

وی ادامه داد: کشتارگاه‌های استان نیز در تعطیلات نوروز کشیک دارند و طوری برنامه‌ریزی شده است که مردم استان در تعطیلات با کمبود کالایی مواجه نشوند.

نصیری با بیان اینکه گوشت مرغ به اندازه کافی در استان وجود دارد و کمبودی در این خصوص گزارش نشده است، تصریح کرد: برای نوروز که ممکن است شاهد حضور مسافرانی در استان باشیم به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که با کمبودی در این خصوص مواجه نشویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری از تشدید نظارت‌ها بر اصناف استان طی روزهای پایانی سال و در روزهای تعطیل نوروز نیز خبر داد و گفت: تعداد نفرات و موارد بازرسی افزایش قابل توجهی داشته و  با هرگونه تخلف برابر قانون برخورد می‌شود.

نصیری به عرضه میوه نوروزی در نقاط مختلف استان نیز اشاره کرد و افزود: ۵۵۰ تن میوه باکیفیت و مرغوب وارد استان شده است که از این تعداد ۳۵۰ تن پرتقال و ۲۰۰ تن سیب است که توزیع آن از روزهای اخیر آغاز و تاکنون با استقبال خوبی روبرو شده است.

به گزارش ایرنا، براساس مصوبه کمیته راهبری میوه استان قیمت پرتقال شمال۱۱۳ هزار ریال به‌ازای هر کیلوگرم و قیمت سیب زرد درختی ۱۰۲ هزار ریال به‌ازای هر کیلوگرم تعیین شده که پنج تا ۱۰ درصد ارزان‌تر از قیمت بازار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha