معاینه فنی تاکسی‌های پایتخت در سال ۱۴۰۰ رایگان شد

تهران - ایرنا - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از رایگان شدن هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودروهای تاکسی شهرتهران در مراکز منتخب شهر تهران در سال آینده با مشارکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران خبرداد.

به گزارش ایرنا از سازمان مدیریت ونظارت برتاکسیرانی شهرتهران؛ سیدمناف هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم تکریم از مدافعان خدمت شهرداری تهران که با حضور دکتر حناچی شهردار تهران، جمعی از خانواده های درگذشتگان کرونایی شهرداری تهران و سازمان تاکسیرانی برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت یاد وخاطره سفیران آسمانی و ابراز همدردی با بازماندگان آنها افزود: ازآنجائیکه خودروهای تاکسی در مقایسه با خودروهای شخصی، سالانه دارای پیمایش بیشتری بوده و دارای کاربری حمل مسافر است لذا پایش مستمر آنها از لحاظ وضعیت تولید آلایندگی و ایمنی برای مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: این طرح با هدف کمک به کاهش آلودگی هوا، حمایت مالی از رانندگان عزیز تاکسی، ترویج فرهنگ استفاده از خودروهای سالم و حفظ سلامت شهروندان انجام  می شود.

معاون شهردارتهران درباره جزییات این طرح خاطرنشان کرد: خودروهای تاکسی شهر تهران در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که از طریق سامانه «سیما تاکسی» سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است، می توانند سالانه در هرنوبت مراجعه به مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران؛ در مراجعات نوبت اول خود از طرح رایگان استفاده کنند.

هاشمی ادامه داد: طرح رایگان شدن معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال ۹۹ چندین نوبت در بازه زمانی برجسته به اجرا در آمد و استقبال خوبی از سوی تاکسیرانان را به همراه داشت که با اجرای این طرح حمایتی از ابتدای سال آینده تمامی خودروهای تاکسی شهر تهران مکلف به اخذ معاینه فنی از مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یادآور شد: مرکز بیهقی، شقایق، نیایش، چمران و دماوند مراکز منتخب جهت اجرای این طرح بوده و در این مراکز تمهیداتی پیش بینی خواهد شد که به این خودروها خدمات ویژه ای ارائه گردد.
 بنابراین گزارش؛ هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودروهای سبک؛ مبلغ ۴۷ هزار تومان بوده و خودروهای تاکسی با عمر۱۰ سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت بایستی هر۶ ماه یکبار و خودروهای تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال هر سه ماه یکبار می توانند نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha