۲۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 84269758
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

روز نخست هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد

گنبدکاووس - ایرنا - روز نخست هفته هفدهم مسابقات کورس اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۵۲ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در چهار دور هزار و ۲۰۰ متری و ۲ دور هزار متری عصر امروز پنجشنبه بدون حضور تماشاگر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در دور اول روز نخست این هفته اسب‌های بیش از سه سال نژاد ترکمن هندیکاپ کلاس پنج به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "آلبارس"، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اسب‌های "گل دلشاد" و "یادگار جاهد" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که به مسافت هزار متر ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد (maiden) برگزار شد، اسب "پاپیتال" اول شد و اسب‌های "هج ایسا" و "موستانگ" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد کلاس برنده و به مسافت هزار متر برگزار شد که در پایان اسب "بلاتو" با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های "بریتانیا" و "فوکوس لاو" به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم روز نخست هفته هفدهم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس که به مسافت هزار و ۲۰۰ متر و ویژه اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد هندیکاپ کلاس پنج برگزار شد، اسب "لاس وگاس" سریع‌تر از خط پایان گذشت و در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب‌های "دینامیت" و "شانی" به ترتیب مقام‌ دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات اسب‌های بیش از چهار سال نژاد دوخون هندیکاپ کلاس سه به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "جالیسکو" اول شد و اسب‌های "سایدن" و "آناشید" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم و پایانی روز نخست هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس نیز میان اسب‌های سه ساله نژاد دوخون کلاس برنده به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد که اسب "لتس گو" اول شد و اسب‌های "هلدی گزل" و "هانیل" به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز نخست هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس یک میلیارد و ۲۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

روز دوم این هفته از مسابقات نیز فردا جمعه / ۲۹ اسفند/ در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha