۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84269655
۰ نفر

برچسب‌ها

پاییز ۹۹ سمنان چگونه گذشت؟

سمنان- ایرنا- مهم‌ترین حوادث پاییز گذشته در استان سمنان را در گزارش تهیه شده در ایرنا بخوانید.

به گزارش ایرنا، پاییز ۱۳۹۹ استان شامل رویدادهای مهمی از جمله سفر مقامات کشوری، افتتاح طرح‌های عمرانی و حوادث جاده‌ای بود که در آغاز سال جدید مرور این رویدادها خالی از لطف نیست چرا که تجدید خاطرات و تمرکز بر آنچه گذشت، همواره چراغ راه آینده و معیاری برای بررسی عملکردها در این بازه زمانی است. در ادامه گزینشی از مهم‌ترین حوادث این فصل مرور می‌شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان سه طرح دانشگاه علوم پزشکی سمنان را افتتاح کرد

دراولین روز از پاییز ۹۹، سه طرح دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان با حضور علی اکبر حق‌دوست، معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان افتتاح شد.

 مرکز آزمون الکترونیک این دانشگاه با زیربنای ۵۷۰ مترمربع و اعتبار هزینه شده ۱۰ میلیارد ریال اواین طرح بهره‌برداری شد که با هدف برگزاری آزمون های الکترونیک به صورت درون‌دانشگاهی، کشوری و بین‌المللی طراحی و ساخته شده است و دارای استانداردهای لازم برای برگزاری آزمون های بین المللی است.

طرح خیرساز کلینیک آموزشی- درمانی توانبخشی سالمندی به همت خیران حاج هادی و فرهاد فامیلی در ساختمان  به مساحت ۴۰۰  مترمربع و اعتبار هزینه شده ۲ میلیارد ریال دومین طرح افتتاحی بود.

همچنین گام نهایی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اولین قرارگاه سلامت دهان و دندان کشور با زیربنای ۲۰۰ متر مربع و اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در بلوار ۱۷ شهریور سمنان افتتاح شد.

حق‌دوست در این سفر با اشاره به اینکه ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور دانشجوی خارجی جذب می‌کنند به خبرنگاران ابراز داشت: تحصیل ۱۱۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نمونه ای از کیفیت آموزش و جذابیت در دانشگاه های کشور لازم برای جذب دانشجوی خارجی است.

معاون وزیر صمت: سیلوی گرمسار پشتیبان تهران در شرایط بحران است

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز نخستین روز پاییز ۹۹ در بازدید از سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار گفت: این سیلو، سیلوی راهبردی تخلیه گندم و پشتیبان پایتخت کشور در شرایط بحران است.

یزدان سیف ابراز همچنین داشت: بهره‌برداری از این سیلو نقش مهمی در رفع بخش بزرگی از مشکلات منطقه‌ای و کشور دارد و نیازهای ضروری ذخیره‌سازی گندم به عنوان محصول راهبردی در کشور را محقق می کند.

افتتاح مرکز تحقیقات تکثیر گورخر ایرانی در پارک ملی کویر گرمسار

آغاز پاییز ۹۹ با افتتاح مرکز تحقیقات تکثیر گورخر ایرانی در پارک ملی کویر گرمسار به دست معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در پارک ملی کویر گرمسار همراه بود.

کیومرث کلانتری درآیین افتتاح این مرکز گفت: در زمان حاضر کمتر از یک هزار راس گورخر ایرانی در کشور باقیمانده است و افتتاح مرکز تحقیقات، تکثیر و معرفی مجدد گورخر ایرانی در پارک ملی کویر استان سمنان گامی مهم در زادآوری و افزایش نسل این گونه ارزشمند است.

وی یادآور شد: با آغاز بهره برداری از سایت جدید مرکز تحقیقات، تکثیر و معرفی مجدد گورخر ایرانی در پارک ملی کویر،  ۱۲ راس گورخر انتقال یافته به این پارک از سایت قدیم به این مرکز منتقل شد.

ساماندهی بسترهای تاریخی مجموعه تپه حصار دامغان آغاز شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان درتاریخ یازدهم مهر از آغاز ساماندهی بسترهای تاریخی مجموعه تپه حصار دامغان خبر داد و گفت:  اجرای طرح ساماندهی بدنه و بسترهای تاریخی مجموعه تپه حصار دامغان با هدف حفظ این اثر ماندگار آغاز شد.

مهدی قاسمی افزود: برچیدن بخش‌های فرسوده خشتی روی دیوارها، دیوار چینی با خشت و ملات گل، اندود کاه‌گل و دفع علف‌های هرز، از جمله اقدام‌های در دست اجرا برای ساماندهی این مجموعه است.

وی با اشاره به اینکه تپه حصار، مهم‌ترین و نفیس‌ترین میراث کهن شهرستان دامغان است، گفت: این مجموعه‌ تاریخی هفت هزار و ۵۰۰ ساله، در بین پنج تپه عصر آهن دنیا قرار دارد و در حاشیه‌ جنوبی شهر دامغان واقع شده است.

اجرای تاسیسات زیربنایی مهم ترین دغدغه برای سکونت اهالی روستای حسین آباد کالپوش

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۱ مهر از از شهرک جدید روستای حسین آباد کالپوش در شهرستان میامی استان سمنان بازدید کرد.

عزیزالله مهدیان در این بازدید گفت: سال ٩٨ بر اثر بارندگی های شدید خسارت زیادی به چند استان کشور وارد شد که با تخصیص به موقع اعتبارات دولتی، کار اجرایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.

وی با اشاره به بازسازی خانه‌های روستاییان حسین آباد کالپوش میامی در اثر رانش زمین گفت: یکی از دلایل تاخیر، مکان یابی و انتخاب زمین مناسب به منظور جابجایی واحدهای آسیب دیده در بافت روستای حسین آباد بود که باعث زمان بر شدن انجام بازسازی شد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز درهمین تاریخ پس از بازدید از روستای حسین آباد کالپوش در نشست بررسی مشکلات این روستا گفت: اجرای تاسیسات زیربنایی و به ویژه شبکه فاضلاب در منطقه جدید روستای حسین آباد کالپوش میامی تاسیس این شهرک را تسهیل و تسریع می‌کند.

محمدرضا شاملو افزود: در زمان حاضر مهم ترین دغدغه برای سکونت اهالی روستای حسین آباد کالپوش در سایت جدید، اجرای تاسیسات زیربنایی و بخصوص فاضلاب است و باید دستگاه‌های اجرایی مربوط برای رفع این چالش اقدام‌های لازم را انجام دهند.

واژگونی اتوبوس در محور گرمسار به آرادان ۸ مصدوم برجا گذاشت

اتوبوس مسافربری ایلام- مشهد در محور مواصلاتی استان سمنان در مسیر گرمسار به آرادان، ساعت پنج و ۳۰ دقیقه صبح روز ۱۸مهر ۹۹ واژگون شد.

رئیس پلیس راه استان سمنان درخصوص این حادثه گفت: واژگونی این اتوبوس در مسیر گرمسار به آرادان بدون فوتی بود، هشت مصدوم برجا گذاشت و عدم کنترل وسیله نقلیه علت وقوع سانحه گزارش شده است.

نخستین شهید مدافع سلامت شاهرود به جمع یارانش پیوست

در آخرین روز از مهر ۹۹، حبیب ذاکریان نخستین شهید مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، پس از ۲۵ روز مبارزه با کرونا به دیگر یاران شهیدش پیوست.

وی متخصص رادیولوژی و از پزشکان شاغل در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بود.

کاروان سریال «سلمان فارسی» راهی سمنان شد

اوایل آبان۹۹ فیلمبرداری سریال سلمان فارسی در شهرک سینمایی نور به پایان رسید و ادامه کاروان این سریال راهی استان سمنان شد.

حسین طاهری، تهیه‌کننده این سریال گفت: با توجه به موج جدید کرونا، تمهیدات پیشگیری و پروتکل‌های بهداشتی با نهایت دقت در تمامی مراحل کار انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اکثر عوامل، پرونده پزشکی دارند و به صورت مستمر توسط بهداشت‌یاران و همکاران مرکز بهداشت و درمان سازمان صداوسیما معاینه و غربالگری می‌شوند، افزود علاوه بر بیمه کرونا، روزانه بیشتر از ۱۵۰۰ ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده بین عوامل توزیع می‌شود.

افتتاح طرح تامین آب پایدار شهرستان سرخه با حضور وزیر نیرو

طرح تامین آب پایدار شهرستان سرخه از رهاوردهای سفر دوم رئیس جمهوری به استان سمنان، روز ۱۲ آبان ۹۹ با حضور «رضا اردکانیان » وزیر نیرو در بیست و هفتمین هفته پویش الف-ب ایران افتتاح شد.

اردکانیان در آئین افتتاح این طرح گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری کشور دسترسی به آب آشامیدنی پایدار دارند و این در حالی است که در دنیا برخورداری جمعیت شهری از آب آشامیدنی پایدار ۹۶ درصد است.

وی افزود: ۵۳ درصد جمعیت روستایی دنیا از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند و این آمار در کشور ما بیش از ۸۲ درصد است.

اشیای یکهزار و ۵۰۰ ساله در شهر سمنان کشف شد

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان ۱۴ آبان ۹۹ از کشف و ضبط اشیای تاریخی دوران اسلامی متعلق به یکهزار و ۵۰۰ سال پیش در خانه‌ای در سمنان خبر داد و گفت: در عملیات مشترک یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی و فرماندهی انتظامی استان سمنان، ۹ قلم شی تاریخی مربوط به دوران اسلامی و حدود یکهزار و ۵۰۰ سال پیش در منزلی در سمنان کشف و ضبط شد.

سرهنگ ابوالقاسم کربلایی غلامی همچنین از کشف یک دستگاه فلزیاب در شهر سمنان خبر داد و گفت: در بازدیدهای تلفیقی نیروی انتظامی با عوامل یگان حفاظت استان در شهر سمنان، یک دستگاه فلزیاب در یکی از مخروبه‌های شهر سمنان کشف و ضبط شد و شناسایی متهم و یا متهمان احتمالی موضوع در حال بررسی و پیگیری است.

واژگونی اتوبوس در محور میامی - سبزوار ۱۷ مصدوم داشت

۲۷ آبان ۹۹، واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور میامی- سبزوار ۱۷ مصدوم برجای گذاشت.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود در خصوص این حادثه گفت: این حادثه واژگونی ساعت ۵ و ۵ دقیقه صبح در ۶۵ کیلومتری محور میامی به عباس آباد رخ داد.

ناصر سلمانپور ادامه داد : چهار دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ میامی ، میاندشت ، عباس آباد و هلال احمر میامی به محل حادثه اعزام شدند , سه نفر از مصدومان پس از اقدامات اولیه توسط کارشناسان اورژانس به صورت سرپایی مداوا و ۱۴ تن نیز به بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود منتقل شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =