۲۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84269607
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش ‌از ۱۵ هزار مترمربع از اراضی جنگلی نوشهر رفع تصرف شد

ساری - ایرنا - دادگستری مازندران اعلام کرد که در راستای اجرای قاطعانه حکم دستگاه قضایی و جلوگیری از فعالیت یک کارگاه شن و ماسه ، بیش از ۱۵ هزار متر مربع از اراضی البرز مرکزی در جاده ماشلک نوشهر رفع تصرف شد. 

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دادگستری مازندران ، با دستور دادستان نوشهر و با حضور یگان‌های محیط زیست، آخرین باقی مانده‌های شرکت شن و ماسه در جاده ماشلک در محدوده البرز مرکزی برچیده شد تا این پهنه جنگلی و زیستگاه طبیعی نفسی تازه کند.
این شرکت شن و ماسه سال ها علاه بر ایجاد مشکلات زیست محیطی، آسیب جدی به زیستگاه و جنگل بکر نوشهر وارد کرده بود که برای جلوگیری از برداشت بی رویه شن و ماسه و آسیب جدی به طبیعت منطقه، این حکم با توجه به مقاومت‌های بسیار زیاد اجرا شده است.

دادگستری مازندران با تاکید بر این که از جمله محورهای فعالیت دستگاه قضایی، صیانت از جنگل و منابع طبیعی و به طور کلی حفظ حقوق بیت المال است ، اعلام کرد : امسال ۳۷۶ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان آزاد سازی شد و ۲۹۵ هکتار از زمین های کشاورزی که به صورت غیر قانونی تغییر کاربری یافته بود به حالت قبل بازگشت.

سازمان جهاد کشاورزی مازندران هم پیش از این با ارائه گزارش ۹ ماهه اعلام کرده بود که ۲ هزار و ۴۰۵ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در این استان از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه تخریب شد.

بر اساس این گزارش، پارسال سه هزار و ۸۴۶ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در سطح  ۱۲۶ هکتار اراضی کشاورزی مازندران به وقوع پیوست که از این تعداد برای ۹۲۵ مورد با ۳۶ هکتار زمین در مراجع قضایی پرونده تشکیل شده بود.

استان مازندران ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مساحت دارد که ۸۷ درصد ازاین مساحت را اراضی منابع طبیعی و مراتع تشکیل می دهند. حوزه منابع طبعی مازندران منطقه ساری حدود ۷۰ درصد از اراضی ملی و جنگل های استان را زیر پوشش مدیریتی خود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha