مشارکت داوطلبان شوراهای شهر در کرمانشاه مطلوب است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: مشارکت داوطلبان برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر در سطح استان مطلوب ارزیابی می‌شود.

به گزارش ایرنا، «حسین خوش‌اقبال» روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه، اظهار داشت: هزار و ۱۰۷ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان نام‌نویسی کردند.

وی با بیان اینکه ۹۹۱ نفر از این داوطلبان را مردان و ۱۱۶ نفر را نیز زنان تشکیل می دهند، افزود: میزان مدرک تحصیلی و سن داوطبان نشان از پیشرفت به سمت شورایی تخصصی دارد که امیدوار کننده است.

معاون استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در این دوره بیش از  ۸۷ درصد داوطلبان لیسانس و بالاتر  هستند، ۸۴ درصد داوطلبان زیر ۵۰ سال و حضور زنان ۱۱ درصد است که می تواند به فضای انتخابات، امید و نشاط را تزریق کند.

خوش اقبال گفت:‌ با فرض تایید همه نامزدها برای هر کرسی شورای شهرها پنج و نیم نفر با هم رقابت می کنند که این عدد در شهر کرمانشاه ۲۰ نفر و در شهرهای کوچک ۲ تا ۹ نفر است.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه واقعی شوراها باید احیا شود، گفت: جایگاه واقعی و شایسته شوراهای اسلامی شهر و روستا با انتخاب افراد اصلح، متخصص و دلسوز احیا می‌شود.

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه نباید از انتخابات و صندوق رای ناامید شد، گفت: هجمه ها و تبلیغات روانی معاندان نشان می‌دهد که انتخابات در ایران پویایی و اثرگذاری بالایی داشته است.

خوش اقبال با اشاره به جایگاه رای و نظر مردم در قانون اساسی، دیدگاه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری تاکید کرد: حق انتخابگری و مشارکت متعلق به آحاد ملت و منشا اثر در عالی ترین و مهم ترین ارکان نظام و مولفه های پایداری نظام اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه مردم دیندار پشتیبانی خود را بارها از نظام اسلامی با نثار خون شهدای عزیز به اثبات رسانده اند تاکید کرد: مردم عزیز برای پاسداری از خون شهدا و آرمان‌های امام راحل و حفظ انقلاب اسلامی نسبت به اهمیت و جایگاه انتخابات حتما اهتمام خواهند داشت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه انتخابات شوراهای شهر و روستا را نیز حائز اهمیت دانست و گفت: انتخابات شوراها می تواند با حضور افراد متخصص،مردم مدار ودلسوز به نقطه عطفی برای بازگشت شوراها به جایگاه شایسته خود باشد.

به گزارش ایرنا، در دور پنجم انتخابات شوراهای اسلامی شهر یک هزار و ۳۲۹ در سطح استان نام نویسی کرده بودند.

انتخابات شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ به صورت همزمان برگزار می شود.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲هزار و ۵۹۰ روستا و ۳۲ شهر دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha