صادرات ماهیان زینتی از استان مرکزی چهار برابر افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: صادرات ماهیان زینتی از این استان به خارج از استان امسال نسبت به سال گذشته چهار برابر افزایش یافت.

دکتر «محسن شانقی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک میلیون و ۱۲۸ هزار و ۵۲۴ قطعه با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات سال گذشته ۲۷۱ هزار و ۲۱۰ قطعه بوده ‌است.

وی ادامه داد: ۱۸۱ هزار کیلوگرم آلایش مرغی نیز از ابتدای سال جاری به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۳۱۷ هزار و ۳۴۰ کیلوگرم پای و پنجه مرغ در قالب چهار محموله امسال به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصول نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

شانقی افزود: ۵۳۰ هزار و ۳۵۰ کیلوگرم تخم مرغ خوراکی نیز در قالب ۲۲ محموله امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.

وی ادامه داد: ۵۷۶ هزار عدد تخم مرغ نطفه دار نیز امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصول نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۲۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم خمیر مرغ منجمد در قالب یک محموله امسال به خارج از کشور صادر شد که صادرات این حوزه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰۰ درصد افزایش یافته ‌است.

شانقی، از صادرات ۲۳۰ هزار کیلوگرم پودر گوشت از استان مرکزی به خارج از کشور خبرداد و گفت: صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

وی ادامه داد: ۱۵۰ هزار کیلوگرم عسل امسال در قالب یک محموله با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی افزود: سه میلیون و ۳۶۷ هزار و ۳۲۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد در قالب ۱۴۳ محموله امسال از این استان به خارج از کشور صادر شد که صادرات این بخش نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۴ برابر افزایش یافته ‌است.

  استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha