استاندار فارس: دانشگاه جامع سایبری در استان راه‌اندازی می‌شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان و شیراز به عنوان قطب علمی جنوب کشور، دانشگاه جامع سایبری و صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر با هدف حمایت از شرکت‌های کوچک و نوپا در این خطه راه‌اندازی می‌شوند.

عنایت‌الله رحیمی، پنجشنبه در جلسه بررسی روند پیشرفت و اجرای پروژه‌های توسعه ارتباطات استان فارس در شیراز افزود: همچنین انتظار داریم که وزارت ارتباطات به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی پارک علم و فناوری فارس توجه ویژه داشته باشد.
وی ادامه داد: کارخانه های صنایع الکترونیک و آی تی ام سی نیز برای ارائه خدمات فنی به مخابرات، وزارت ارتباطات و اپراتورها آمادگی دارند که این همکاری می‌تواند فرصت‌های شغلی مناسبی برای جوانان در این حوزه فراهم کند.
استاندار فارس، ضمن قدردانی از دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر صدور دستور راه‌اندازی سایت نسل پنجم اینترنت همراه در حرم مطهر شاهچراغ (ع)، تخت جمشید، دانشگاه علوم پزشکی و باغ ارم شیراز ادامه داد: ارتقا و ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در فراشبند، معدن کوه سورمه و نیروگاه بوانات و ایزدخواست نیز از جمله خواسته‌های استان بود که با توجه به موافقت وزیر ارتباطات عملیاتی خواهد شد.
رحیمی، با اشاره به نقش فضاهای اینترنتی در ایجاد تحول سریع اقتصادی گفت: به دستور وزیر ارتباطات، در سال آینده شاهد تسریع در آماده سازی زیرساخت ارتباطی در پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان استان خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha