یک فعال سیاسی : تنوع نامزدها مشارکت گسترده در انتخابات را تضمین می کند

بجنورد-ایرنا- یک فعال سیاسی در خراسان شمالی گفت: تنوع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و حضور تمام تفکرات جناح ها و گروههای سیاسی داخل نظام، مشارکت حداکثری در انتخابات را تضمین خواهد کرد.

اسماعیل حسین پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مهمترین مانع پیشروی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ را القاء عدم اثرگذاری رای مردم و حذف نامزدهای  رای آور با نگاه سیاسی و جناحی بیان کرده است.
این فعال سیاسی در استان خراسان شمالی اظهارداشت : در شرایط فعلی یک گروه و جناح سیاسی که تصاحب قدرت  خود را در گرو مشارکت پایین  در پای صندوق های اخذ رای می داند، به دنبال مایوس کردن مردم از حضور در انتخابات بر خلاف اهداف نظام جمهوری اسلامی است.
وی اضافه کرد : به نظر می رسد با توجه به شرایط حساس منطقه ای و بین المللی کم هزینه ترین کار برای  حفظ نظام جمهوری اسلامی بستر سازی برای حضور گسترده مردم در انتخابات پیشرو است  و برنامه اولویت دار  کشور باید بستر سازی برای  مشارکت گسترده مردم در انتخابات باشد.
حسین پور خاطرنشان کرد : اگر کاهش مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ له هر دلیلی محقق شود، جمهوریت به عنوان یکی از ارکان اساسی نظام دچار آسیب می شود و برای حفظ جمهوریت نظام ، همه دلسوزان انقلاب اسلامی باید زمینه مشارکت حداکثری را فراهم کنند.
این فعال سیاسی توهین به رییس جمهوری منتخب مردم را یکی پیش زمینه های دلزدگی از مشارکت مردم در انتخابات قلمداد کرد و اظهارداشت : همه کسانی که نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی را قبول دارند، باید به رییس جمهوری منتخب بر آمده از  رای حداکثری مردم  احترام بگذارند.
سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه میاندوره ای پنجمین انتخابات خبرگان رهبری به طور همزمان روز جمعه ۲۸ خردادماه سال جاری برگزار می شود و تاکنون ثبت نام از ششمین دوره شورای شهر در تمام شهرهای کشور از جمله ۲۴ شهر خراسان شمالی خاتمه یافت و ۷۰۲ داوطلب برای کسب ۲۰۷ کرسی نمایندگی مردم در شوراهای شهر داوطلب شدند.
ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و عشایری نیز از ۱۶ فروردین ماه سال جاری در تمام استان های کشور از جمله خراسان شمالی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =